Warsztaty tańca współczesnego

Warsztaty tańca współczesnego 24 – 25 listopada 2018, Sale prób CK

Zapraszamy do Lublina na warsztaty wszystkich miłośników tańca na warsztaty prowadzone przez Gości Festiwalu. W tym roku zajęcia poprowadzą: Fouad Boussouf / Francja, Megan Bridge / USA,  Beau Hancock / USA, Joe Alter / USA, Inna Aslamova / Białoruś, Daniil Belkin / Ukraina.

24 listopada / sobota /

Grupa A – zaawansowana
10.00 – 11.30 – Fouad Boussouf / Francja
11.45 – 13.15 – Inna Aslamova / Białoruś
13.30 – 15.00 – Beau Hancock / USA
15.15 – 16.45 – Joe Alter / USA

Grupa B – średnio zaawansowana
10.00 – 11.30 – Daniil Belkin / Ukraina
11.45 – 13.15 – Beau Hancock / USA
13.30 – 15.00 – Joe Alter / USA
15.15 – 16.45 – Megan Bridge / USA

Grupa C – początkująca
10.00 – 11.30 – Inna Aslamova / Białoruś
11.45 – 13.15 – Daniil Belkin / Ukraina

25 listopada / niedziela /
Grupa A – zaawansowana
10.00 – 11.30 – Daniil Belkin / Ukraina
11.45 – 13.15 – Megan Bridge/ USA
13.30 – 15.00 – Joe Alter / USA
15.15 – 16.45 – Inna Aslamova / Białoruś

Grupa B – średnio zaawansowana
10.00 – 11.30 – Inna Aslamova / Białoruś
11.45 – 13.15 – Joe Alter / USA
13.30 – 15.00 – Megan Bridge / USA
15.15 – 16.45 – Daniil Belkin / Ukraina

Grupa C – początkująca
10.00 – 11.30 –  Joe Alter / USA
11.45 – 13.15 – Inna Aslamova / Białoruś

Joe Alter / USA
Joe Alter jest tancerzem, choreografem i nauczycielem tańca współczesnego z ponad 35 letnim doświadczeniem. Otrzymał tytuł magistra sztuk pięknych z The Ohio State University ze specjalizacją: choreografia i metodologia tańca. Jako dyrektor artystyczny Joe Alter Dance Group, jego spektakle były prezentowane w: The Kitchen, The Sylvia and Danny Kaye Playhouse, the 92nd St. Y, Harkness Center for Dance w Nowym Jorku oraz międzynarodowo w Niemczech, Polsce, Czechach, Serbii oraz ostatnio w Meksyku.
Alter obecnie jest profesorem tańca na San Diego State University oraz uczył w ramach wielu festiwali w USA, Europie Wschodnio-Centralnej, jak również był gościnnym wykładowcą na Uniwerystecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz na PWST w Bytomiu. Jego zainteresowania artystyczne odnoszą się do związku cyfrowych technologii, pedagogiki tańca, praktyk somatycznych i kontempletatywnych, kognitywistyki, psychologii rozwojowej oraz nieprzerwane badania nad ludzką kondycją poprzez ruch oraz struktury choreograficzne. Stworzył m.in. następujące spektakle: “The End is the Beginning” dla Tijuana’s Lux Boreal, “Everything Slips Away” dla PWST w Krakowie oraz “Passing Through”, praca o charakterze site-specific dla Trolley Dances San Diego.
Opis warsztatów:
W trakcie warsztatów będziemy eksplorować różne praktyki/pomysły/style ruchu i traktować je jako „narzędzia” bardziej niż fakty, zestaw informacji bardziej niż dogmaty, jako metodologie użyteczne przy poszukiwaniach bardziej niż cele do zrealizowania. Dodatkowo, dostarczę doświadczenie ucieleśnionego przeżycia dynamicznej anatomii oraz kinestetycznego rozumienia efektywnych schematów ruchowych, które pozwolą uczestnikom wyrażanie siebie bezpiecznie oraz w najpełniejszym wymiarze, jednocześnie poszerzając zakres własnych cielesnych możliwości.

Daniil Belkin / Ukraina
Daniil Belkin jest tancerzem, choreografem oraz pedagogiem. Ukończył szkołę choreografii współczesnej – „Other dances”, po której ukończeniu pracował jako tancerz i choreograf w teatrze tańca „Streams”. W 2016 roku otrzymał dyplom reżysera klasycznego baletu.
W 2002-2010 pracował jako dyrektor artystyczny i choreograf w centrum kultury „The Rio club”, Opera Concert Hall”, „Voshod”. Był również choreografem the Dnepropetrovsk State Circus.
Od 2002 roku brał udział w kilku międzynarodowych projektach: „Kings and Queens and Other Bosses” (Ukraina-Szwecja-Białoruś-Mołdawia), „Connections” (Ukraina-Mołdawia), „Simple Things” (Ukraina-Mołdawia), „Free Dance” (Ukraina-Francja), „Ukraine point G” (Ukraina”, „Home” (Ukraina-Szwecja-Białoruś-Mołdawia), „Four Hands” (Ukraina-Białoruś), „Waiting in a Margins” (Ukraina-Szwecja-Białoruś-Mołdawia-Syria), projekt dyplomowy „Offensive” (Ukraina), „Laboratory work 19.9” (Ukraina-Białoruś). Stworzył również solo „Leaning on” (2016).
W 2016 roku był kuratorem platformy sztuki performatywnej „Dnipro Body Project” (Ukraina).
Opis warsztatów:
Od kilku lat moje ruchowe poszukiwania skupiały się na odnalezieniu połączenia pomiędzy centrum ciała, a jego peryferiami. Jakość tego połączenia zależy od organizacji relacji pomiędzy ciałem, a powierzchnią z którą wchodzi w kontakt. Pytanie dotyczące oparcia może być rozważone nie tylko w sensie jego fizycznego aspektu. Możemy również oprzeć się o geometrię przestrzeni, relację z widzem bądź nasz własny stan emocjonalny. Wynikiem moich poszukiwań było moje solo „Leaning on”.
Warsztaty będą się opierać na zdobytym doświadczeniu. Poprzez przekierowanie naszej uwagi poza nasze cielesne granice, pozwalamy sobie być otwartymi i jednocześnie stabilnymi w tańcu. W trakcie moich zajęć będę wykorzystywał elementy kontakt improwizacji, pracy ze skupieniem, siłą oraz balansem. Będziemy realizować wiele zadań, których konfiguracja będzie zależała od charakteru grupy. Zajęcia będą poprowadzone w taki sposób, aby zwrócić uwagę zarówno na przebieg procesu, jak i jego jakość.
Zaproponowane ćwiczenia mogą być wykonywane przez uczestników reprezentujących różne poziomy zaawansowania.

Megan Bridge / USA
Jest tancerką, choreografką, producentką, edukatorką oraz tancerką pracującą w Filadelfii. Jest współzałożycielką <fidget>, która funkcjonuje jako platforma dla jej współpracy z kompozytorem, projektantem i muzykologiem, Peterem Pricem. W styczniu 2016, Bridge dołączyła do wydziału tańca Temple University jako adiunkt, gdzie prowadzi zajęcia teoretyczne i ruchowe. Jest krytyczką i edytorką współpracują z thINKingDANCE i publikowała artykuły w Dance Magazine, Pointe, and The Dance Chronicle. Była artystką-rezydentką oraz gościnną wykładowczynią w Haverford College, West Chester University, Franklin & Marshall College oraz University of Arizona. W 2013 roku otrzymała wyróżnienie “Best of Phily” za sceniczną kreację od Philadelphia Magazine. Jako tancerka współpracowała z takimi kompaniami i choreografami jak: Group Motion, Steve Paxton i Lisa Nelson, Jerome Bel, Willi Dorner, Lucinda Childs, David Gordon, Susan Rethorst oraz Headlong Dance Theater. Uczyła się u następujących pedagogów: Steve Paxton, Lisa Nelson, Deborah Hay, Xavier LeRoy, Miguel Gutierrez oraz Jan Fabre. Występowała jako tancerka i choreografka w USA, Austrii, Bułgarii, Kolumbii, Cyprze, Niemczech, Japonii, Litwie, Polsce, Południowej Afryce i Szwajcarii. Mieszka ze swoim mężem i dwójką dzieci w Filadelfii.
Megan Bridge,  Beau Hancock / USA.

Beau Hancock / USA
Beau Hancock otrzymał tytuł magistra sztuk pięknych (specjalizacja: taniec) od Temple University. W trakcie studiów otrzymał nagrodę za osiągnięcia w choreografii „Rose Vernick”. Posiada również tytuł licencjata ze specjalizacji „Dance and American Studies” od Uniwersytetu w Kanzas. W 2012 roku otrzymał nagrodę w postaci stypendium Cleveland Art Prize/Kathryn Karipides Scholarship, krajową nagrodę przyznawaną tancerzom. Był także artystą-rezydentem na „nEW Festival”, wziął udział w Dance USA/Philadelphia Polish Exchange, był również zdobywcą nagród: „Rocky” oraz Ellen Forman Memorial Award (od Uniwersytetu Drexel). Jako performer, Beau pracował z Ben Munisteri Dance Projects, Kathy Dunn Hamrick Dance Company, Douglas Dunn and Dancers, Merian Soto/Performance Practice, Nichole Canuso Dance Company, Bronwen MacArthur Dance Project, Kun-Yang Lin and Dancers, subcircle oraz <fidget/Megan Bridge>.  Beau uczył na Temple University, Rowan University, Muhlenberg College oraz Franklin and Marshall College. Obecnie prowadzi zajęcia z tańca na Uniwersytecie Stockton.

Opis warsztatów prowadzonych przez Megan Bridge, Beau Hancock:
Poszerzając krąg: Somatyczna kompozycja
Zajęcia są zaproszeniem w chwilę, w stan wzmożonej uważności i obecności.
Improwizacja, u swoich podstaw, jest procesem podejmowania decyzji. Śledzenie ruchu, który wykonujemy pozwala nam dokonywać wyborów kompozycyjnych w czasie rzeczywistym, i wraz ze wzrostem tej umiejętności, zyskujemy pewność w projektowaniu natychmiastowej somatycznej odpowiedzi na bodźce.
Taniec improwizacyjny jest współdzieloną praktyką słuchania swoich współtowarzyszy: muzyków, innych tancerzy, przestrzeni i widowni. Będziemy próbować uchwycić wszystkie te wpływy na nasze ciało oraz sposób w jaki podchodzimy do patrzenia, jako rozszerzenia naszej ruchowej praktyki. „Poszerzając krąg” odnosi się do naszego pragnienia poszerzenia percepcji, zaproszenia jak największej ilości partnerów do naszego procesu aktywnego tworzenia.
W trakcie “Poszerzanie Kręgu: Somatyczna Kompozycja”, Megan Bridge I Beau Hancock będą czerpać z własnych długoletnich poszukiwań tanecznych, zarówno indywidualnych jak i kolektywnych, w ramach których pracowali z takimi mistrzami improwizacji jak: Steve Paxton, Lisa Nelson, Deborah Hay i Merian Soto.

Inna Aslamowa / Białoruś
Inna Aslamova jest tancerką, choreografką, pedagożką oraz organizatorką wydarzeń kulturalnych związanych ze sztuką tańca współczesnego na Białorusi. Urodzona w Kazachstanie, studiowała w szkole muzyczno-gimnastycznej. Uzyskała tytuł naukowy z fizyki na Państwowym Uniwersytecie w Homlu. Zaczęła zdobywać wiedzę z zakresu technik tańca współczesnego, kompozycji, kontakt improwizacji, Action Theatre oraz solowych improwizacji podczas wizyt na szkoleniu ADF w Moskwie oraz podczas wielu innych warsztatów w Europie.
W 1994 roku, utworzyła Contemporary Dance Group “Quadro”. Stworzyła ze swoimi tancerzami ponad 10 spektakli, które były prezentowane w wielu krajach. Od 2001 do 2008 roku, Inna piastowała stanowisko Szefa Wydziału Tańca Współczesnego Szkoły Tańca dla Dzieci w Homlu. Było to pierwsze tego typu przedsięwzięcie na Białorusi, a Inna stworzyła 6 letni program do nauki dla dzieci.
Inna współpracowała jako tancerka z Teatrem Tańca “Gallery” (Białoruś), Benno Voorham (Szwecja), Sybrig Docter (Szwecja), jako choreografka współpracowała z Daria Buzovkina (Rosja) oraz Daniilem Belkinem (Ukraina), jako choreografka I nauczycielka z grupą “Voices” (Mołdawia) oraz Muzeum Marca Chagalla (Vitebsk, Białoruś).
Inna Aslamova została wyróżniona nagrodami za “Najlepszą Choreografię” (IFMC, konkurs narodowy, 2002), oraz za spektakl taneczny “In the Face of the Sky” (IFMC, konkurs narodowy, 2004). Zdobyła również nominację dla „Najlepszego Pedagoga Tańca” oraz „Najlepszego Choreografa” (konkurs narodowy, 2004). W 2004 roku wygrała w konkursie choreograficznym na Festiwalu Baletów Dziecięcych „BBF-4” (Dyneburg, Litwa).
Naucza technika tańca współczesnego, improwizacji oraz kompozycji dla dzieci i dorosłych w ramach Festiwali oraz programów edukacyjnych na Białorusi, w Polsce, Mołdawii, Francji, Rosji, Ukrainie, Szwecji i Niemczech.

Opis warsztatów:
W trakcie zajęć będę chciała podzielić się pomysłami, które inspirują mnie do tańca!
Wierzę, że nasze ciała są idealnym tworem. Są uniwersum, które posiada swoją własną świadomość oraz niesamowite umiejętności. Będziemy podchodzić do naszego ciała jako naszego najbliższego partnera oraz na tej podstawie zbudujemy z nim relacje. Możemy tworzyć różne zasady ruchu i proponować je naszemu ciału, aby się ich nauczyło i nimi bawiło.
Możemy się poruszać i obserwować różnorodność form, które wyrastają z jednej zasady. Im bardziej precyzyjna wewnętrzna praca w trakcie tańca, tym bardziej wielowymiarowy i zapierający dech w piersi jest jego zewnętrzny przejaw.
Poddamy nasze ciała fizycznemu dostrojeniu. Będziemy aktywnie się zastanawiać w jaki sposób stoimy na podłodze. Będziemy wykorzystywali wizualizacje, aby wydobyć z naszych ciał różne jakości. Nauczymy się różnych zasad ruchu (tanecznych narzędzi) i będziemy się z nimi bawić.
Materiał ruchowy będzie dopasowany do doświadczenia grupy.

Fouad Boussouf  Francja 
Choreograf, tancerz i pedagog o pochodzeniu francusko-marokańskim. Założył Massala Dance Company w 2006 roku łącząc w swoim repertuarze różne style: hip-hop, taniec współczesny, tradycyjne tańce Północnej Afryki oraz nowy cyrk.
Fouad Boussouf stworzył kilka multidyscypilnarnych spektakli, w tym: „Zoom”, “Deviation”, “Témoin(s)”, “A Condition”, “Afflux”, “Concept Lavoir”, “Transe”, “The Elements”, “Esperluette”, “Le Moulin du Diable” oraz “Näss”. Spektakle Massali zdobyły uznanie krytyków we Francji oraz reszcie Europy, na Karaibach, na Bliskim Wschodzie oraz Pólnocnej Afryce. Ostatni spektakl Massali Näss został wybrany przez Aerowaves – Europejską sieć tańca jako jeden z najlepszych spektakli roku 2018 i obecnie jest pokazywany na całym świecie.

Opis warsztatów:
Warsztaty będą wykorzystywały ruch, pracę z podłogą, dźwiękiem, muzyką, grawitacją i przestrzenią, będą dotyczyć wzajemnych relacji tancerzy, jak również ćwiczeń z wizualizacją, które mają pobudzić ich wyobraźnię.

KRYTERIUM PODZIAŁU NA GRUPY:
Do grupy  zaawansowanej A zapraszamy osoby spełniające każdy z następujących warunków:
–  systematyczny, aktywny udział w spektaklach teatrów tańca / projektach o zasięgu krajowym jak i międzynarodowym,
–  bardzo dobra znajomość nomenklatury tańca współczesnego,
–  wysoka świadomość własnego ciała,
–  regularne uczestnictwo w warsztatach technik tańca współczesnego w kraju i zagranicą od powyżej 7 lat

Do grupy średnio zaawansowanej B zapraszamy osoby odznaczające się:
– podstawową świadomością własnego ciała,
– podstawową znajomością nomenklatury tańca współczesnego,
– udziałem w zajęciach z techniki tańca współczesnego minimum 5 lat,
– wcześniejszym uczestnictwem w warsztatach z tańca współczesnego minimum 5 lat,
– udziałem w miniaturach i etiudach z wykorzystaniem technik tańca współczesnego o zasięgu regionalnym

Do grupy C – początkującej zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane poznaniem tańca współczesnego, chcące poznać możliwości własnego ciała oraz rozwinąć swój potencjał twórczy i zajrzeć do świata teatru tańca.Opłata:

grupa A i B – 200 zł/180 zł *
grupa C – 100 zł/90 zł *

* opłata za udział w warsztatach dla uczestników Centrum Ruchu

UWAGI:
1. Liczba miejsc w grupach warsztatowych jest ograniczona.
2. Decyduje kolejność zgłoszeń potwierdzonych wpłatą. Wpłat prosimy dokonywać dopiero po potwierdzeniu informacji od organizatorów o wolnych miejscach w grupie na poniższe dane:
Bank PKO S.A. 61 1240 1503 1111 0010 0136 6780 tytułem „Warsztaty tańca”
Adres odbiorcy: Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, 20-007 Lublin
3. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo przekierowania Uczestnika do innej grupy.
4. Wypełnioną kartę zgłoszenia (DO POBRANIA 22 MSTT_karta zgłoszeń) oraz dowód wpłaty należy przesłać na adres: warsztaty.taniec@ck.lublin.pl
5. Na zgłoszenia potwierdzone wpłatą czekamy do dnia 15 listopada 2018. Po tym terminie rezerwacje miejsc w grupie nie potwierdzone wpłatą będą zwalniane.
6. Warsztaty są adresowane do osób powyżej 16 roku życia.Contemporary dance workshops November 24th – 25th, rehearsal rooms in the CK 

We would like to invite every dance lover to Lublin to advantage of this opportunity and participate in workshops led by our Festival Guests. This year the workshops are lead by: Fouad Boussouf / France, Megan Bridge / USA, Beau Hancock / USA, Joe Alter / USA, Inna Aslamova / Belarus, Daniil Belkin / Ukraine

November 24th / Saturday /

Group A – advanced
10:00 – 11:30 am – Fouad Boussouf / France
11:45 am– 01:15 pm – Inna Aslamova / Belarus
01:30  – 3:00 pm – Beau Hancock / USA
03:15  – 04:45 pm – Joe Alter / USA

Group B – intermediate
10:00  – 11:30 am – Daniil Belkin / Ukraine
11:45 am – 13:15 pm – Beau Hancock / USA
01:30 – 3:00 pm – Joe Alter / USA
03:15 – 04:45 pm – Megan Bridge / USA

Group C – beginners
10:00  – 11:30 am – Inna Aslamova / Belarus
11:45 am – 01:15 pm– Daniil Belkin / Ukraine

November 25th / Sunday /
Group A – advanced
10:00 – 11:30 am – Daniil Belkin / Ukraine
11:45 – 01:15 pm – Megan Bridge/ USA
01:30 – 03:00 pm – Joe Alter / USA
03:15 – 04:45 pm – Inna Aslamova / Belarus

Group B – intermediate
10:00 – 11:30 am – Inna Aslamova / Belarus
11:45 am – 01:15 pm – Joe Alter / USA
01:30 – 03:00 pm – Megan Bridge / USA
03:15 – 04:45 pm – Daniil Belkin / Ukraine

Group C – beginners
10:00 – 11:30 am –  Joe Alter / USA
11:45 am – 01:15 pm – Inna Aslamova / Belarus

Joe Alter / USA
Joe Alter has been an active dancer, choreographer, and teacher in the field of contemporary dance for over 35 years. He received his Master of Fine Arts from The Ohio State University with an emphasis on choreography and dance technology. As artistic director of the Joe Alter Dance Group, his works have been performed at The Kitchen, The Sylvia and Danny Kaye Playhouse, the 92nd St. Y, Harkness Center for Dance in New York City and internationally in Germany, Poland, Czech Republic, Serbia and most recently Mexico.

Mr. Alter currently is Professor of Dance at San Diego State University and has taught numerous festivals throughout the U.S., East-Central Europe and was a guest faculty member at the Frederick Chopin Academy of Music in Warsaw, Poland and PWST Bytom. His research interests include the intersections of digital technologies, dance pedagogy, somatic and contemplative practices, cognitive science, developmental psychology and the continuous investigation of the human condition through movement and choreographic structure. His works include “The End is the Beginning” for Tijuana’s Lux Boreal, “Everything Slips Away” for PWST in Krakow, Poland and “Passing Through”, a site-specific work commissioned by Trolley Dances San Diego.
Workshops description:
Classes will consist of explorations of movement ideas/concepts/practices/ as “tools” rather than facts, information rather than dogma, as methodologies for investigation rather than goals to be attained. Further, I am to provide an embodied experience of dynamic anatomy and a kinesthetic understanding of how efficient movement patterns can allow you to express yourself fully and safely while expanding your range of movement possibilities. 

Daniil Belkin / Ukraine
Daniil Belkin is a dancer, choreographer and teacher. He graduated from the school of modern choreography – „Other dances”, after which he worked as a dancer and choreographer at the dance theater „Streams”. In 2016 he received the diploma of the director of classical ballet (Kiev). 

In 2002-2010 he worked as art director and choreographer in the cultural center „The Rio club”, „Opera Concert Hall”, „Voshod”; As well as the chief choreographer of the Dnepropetrovsk State Circus.
Since 2002, he has participated in various international projects, such as: „Kings and Queens and Other Bosses” (Ukraine-Sweden-Belarus-Moldova), „Connections” (Ukraine-Moldova), „Simple things” (Ukraine-Moldova) , „Free Dance” (Ukraine-France), „Ukraine point G” (Ukraine), „Home” (Ukraine-Sweden-Belarus-Moldova), „Four Hands” (Ukraine-Belarus), „Waiting in a Margins” (Ukraine-Sweden-Georgia-Moldova-Syria), the diploma project „Offensive” (Ukraine), „Laboratory work 19.9” (Ukraine-
Belarus), solo „Leaning on” (2016). 
2016 curator of the performative platform Dnipro_Body_Project (Ukraine).
Workshops description:  
For the past few years, my bodily research has focused on finding interconnection between the center of the body and the periphery. The quality of this interconnection depends on the organization of the relationship of the body with the surface on which it leans. The question of support can be considered not only in the physical sense. We can also lean on the geometry of space, the relationship with the spectator and our own emotional state. The result of my research was a solo project “Leaning on”.
This course is based on the experience gained. Directing attention beyond the physical boundaries, we allow ourselves to be voluminous and stable in the “dance”. In my classes I use contact improvisation, work with attention, power elements, work with supports. There are many tasks and there is a desire to devote enough time to all of the above, but this will also depend on the group, because the process and quality is important.
The proposed exercises can be performed by people with different levels of training and dance experience, as they are built on the safe interaction of partners.

Megan Bridge / USA
Megan Bridge is a dancer, choreographer, producer, educator, and dance writer based in Philadelphia. She is the co-director of <fidget>, a platform for her collaborative work with composer, designer, and musicologist Peter Price. In January 2016, Bridge joined the faculty of the dance department at Temple University as an adjunct professor, where she teaches a variety of studio and lecture classes. She writes and edits for thINKingDANCE, and has published articles in Dance Magazine, Pointe, and The Dance Chronicle. She has been an artist in residence and guest teacher at Haverford College, West Chester University, Franklin & Marshall College, and University of Arizona. In 2013 she was named “Best of Philly” for stage performance by Philadelphia Magazine. As a professional dancer Bridge has worked with choreographers and companies such as Group Motion, Steve Paxton and Lisa Nelson, Jerome Bel, Willi Dorner, Lucinda Childs, David Gordon, Susan Rethorst, and Headlong Dance Theater, and has

studied with Steve Paxton, Lisa Nelson, Deborah Hay, Xavier LeRoy, Miguel Gutierrez, and Jan Fabre. She has toured as a dancer and choreographer to cities throughout the US and abroad in Austria, Bulgaria, Colombia, Cyprus, Germany, Japan, Lithuania, Poland, South Africa, and Switzerland. She lives with her husband and two kids in a warehouse space in North Philly.

Beau Hancock / USA
Beau Hancock earned his MFA in Dance from Temple University, where he was a University Fellow and Rose Vernick Choreographic Achievement Award recipient. He also has a BA in Dance and American Studies from the University of Kansas. He won the 2012 Cleveland Art Prize/Kathryn Karipides Scholarship, a national prize for summer dance study, was a nEW Festival Artist-in-Residence, a Dance USA/Philadelphia Polish Exchange Artist, and a “Rocky” Award winner, and a recipient of the Ellen Forman Memorial Award from Drexel University. As a performer, Beau has had the pleasure to work with Ben Munisteri Dance Projects, Kathy Dunn Hamrick Dance Company, Douglas Dunn and Dancers, Merian Soto/Performance Practice, Nichole Canuso Dance Company, Bronwen MacArthur Dance Project, Kun-Yang Lin and Dancers, subcircle, and <fidget/Megan Bridge>. Beau has previously taught at Temple University, Rowan University, Muhlenberg College, and Franklin and Marshall College.

He is currently an Assistant Professor of Dance at Stockton University.

Workshops description led by Megan Bridge and Beau Hancock:
Widening the Circle: Somatic Composition

This class is an invitation into the moment, into mindfulness, and into acute awareness.
Improvisation, at its center, is a decision-making process. Tracking our movement allows us to make compositional choices in real time, and as our ability to track in the moment grows, we gain confidence in designing our immediate somatic responsiveness.
Improvisational dance is also a shared practice of listening with one’s collaborators: music/musicians, other dancers, the space, the audience.
We work to observe all these influences with the body, and we approach vision, and the way we use our eyes and gaze, as an extension of our movement practice.  “Widening the circle” refers to our desire to expand perception, of allowing in as many collaborators as possible into our making in the moment.
In Widening the Circle: Composing Somatically, Megan Bridge and Beau Hancock draw on their own decades-long investigations into dancing improvisationally, individually and as a pair, and their intensive study with masters of improvised dance such as Steve Paxton, Lisa Nelson, Deborah Hay, and Merian Soto.

Inna Aslamowa / Belarus
Inna Aslamova is a dancer, choreographer, teacher and organizer of some art-events in field of contemporary dance in Belarus. Born in Kazakhstan, she studied at a music school and artistic gymnastics school. Graduated as a physicist from Gomel State University (Belarus) she started learning contemporary dance technique, composition, contact improvisation, Action Theater and solo performance improvisation visiting ADF training in Moscow as well as many other workshops in different countries.

In 1994 Inna Aslamova formed a Contemporary Dance Group “Quadro”. She has created with her dancers more than 10 performances which were presented in different countries. From 2001 to 2008 Inna was Head of the Contemporary Dance Department of the Children Dance School in Gomel. It was such first experiment in Belarus and Inna elaborated a program of teaching children for 6-year educational course.
Inna cooperated creatively as a dancer with Dance Theater “Gallery” (Belarus), Benno Voorham (Sweden), Sybrig Docter (Sweden), as a dancer and choreographer with Daria Buzovkina (Russia) and Daniil Belkin (Ukraine), as a choreographer and teacher with Group “Voices” (Moldova) and Marc
Chagall Museum (Vitebsk, Belarus). She has presented her works at the international festivals in Belarus, Poland, Lithuania, Latvia, Estonia, Ukraine, Sweden, Moldova, France, Russia, South Korea, Germany and Slovakia. Inna Aslamova was awarded with special prizes for “Best Choreography” (IFMC, national contest, 2002) as well as for the dance piece “In the Face of the Sky” (IFMC, international contest, 2004). She also won
in nominations for “Best dance teacher” and “Best choreographer” (national contest, 2004). In 2004 she won in the choreographers contest at the Children’s Ballet Festival “BBF-4” (Daugavpils, Latvia).
The choreographer has taught contemporary dance technique, improvisation and composition to children and adults as part of festivals and educational programs in Belarus, Poland, Moldova, France, Russia, Ukraine, Sweden and Germany.

Workshops description:
It’s a time to share my ideas which inspire me to dance!

I do believe our body is a perfect creation. It’s a Universe with its own consciousness and amazing abilities. We can consider our body as the closest partner and build relations based on that. We can invent different principles of movement and offer our body to learn them and play.
We can move and observe the diversity of forms born from one principle. The more precise we work with dance tool inside, the more multidimensional and breathtaking an external shape is.
During the classes we will do a body tuning. We will definitely speak about the way we stand on the floor. We will use some images to bring different qualities to our body. We will learn some principles of movement (dance tools) and play with that.
I’ll choose learning material depending on the group’s experience.

Fouad Boussouf  France
A French-Moroccan choreographer, dancer and teacher, Fouad Boussouf founded Massala Dance Company in 2006, bringing together hip-hop, contemporary dance, North African traditional dances andnew circus.

Fouad Boussouf has created several multi-disciplinary dance performances including Zoom, Deviation, Témoin(s), A Condition, Afflux, Concept Lavoir, Transe, The Elements, Esperluette, Le Moulin du Diable and Näss. Massala’s performances have received critical acclaim in France, Europe, The Caribbean, the Middle East and North Africa. The company’s latest performance Näss (2018) was selected by Aerowaves European dance network for the 2018 edition of the Spring Forward Festival/Showcase and is currently receiving requests for touring from around the world.

Workshops description:
Exercises include movement, floor work, work with space, in relation with the other, work with sound and music, work with gravity, as well as visualisation exercises to boost one’s imagination.

 

GROUP DIVISION CRITERION:
To the advanced Group A we would like to invite people able to comply the following conditions:
– systematic and active participation in dance theatres’ performances / national or international projects,
– excellent knowledge of the contemporary dance nomenclature
– high awareness of your body,
– regular participation in various contemporary dance workshops in your country or abroad for over 7 years.

To the intermediate Group B we would like to invite people standing out through:
– basic awareness of your body,
– basic knowledge of the contemporary dance nomenclature,
– participation in contemporary dance classes for over 5 years,
– previous participation in contemporary dance workshop for over 5 years,
– participation in miniatures and etudes using contemporary dance techniques on a regional scale.

To the Group C for beginners we would like to invite everyone who is willing get to know the contemporary dance and the capabilities of your body and also develop your creative potential by opening yourself to the world of dance.

Costs:
group A and B – 200 zl/180 zl *
group C – 100 zl/ 90 zl*

*participation fee for attendees of Centrum Ruchu

ANNOTATION:

1. The number of spots in the dance workshops is limited.
2. The order of applications confirmed by the payment is decisive. Please make the payment only after receiving the organisers’ confirmation about available places in the group for the following data:
Bank PKO S.A. 61 1240 1503 1111 0010 0136 6780 with the title „Warsztaty tańca”.
Recipient’s address: Centrum Kultury in Lublin, ul. Peowiaków 12, 20-007 Lublin
3. The organiser reserve the right to appoint the Participant to the other group.
4. Applications (DOWNLOAD 22_MSTT_application-form) and payment confirmations should be sent to the following address: warsztaty.taniec@ck.lublin.pl
4. Time for applications confirmed by the payment elapses November 15th, 2018. After this date, reservations of places in the group that are not confirmed by the payment or information will be cancelled.
5. The dance workshops are dedicated for people over the age of 16.

 

Kontakt


Centrum Kultury w Lublinie

ck.lublin.pl
ul. Peowiaków 12
Lublin

Kasa


tel. 81 466 61 40
e-mail: kasa@ck.lublin.pl

Lubelski Teatr Tańca<br>

ltt.art.pl
tel. 81 466 61 46
e-mail: taniec@ck.lublin.pl