Gaga / people

Zapraszamy z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca  na OTWARTE warsztaty Gaga/people.

Zajęcia, poprowadzi Adi Weinberg-Prejna, certyfikowana instruktora GAGA, współpracująca z Centrum Ruchu Lubelskiego Teatru Tańca. W przygotowanej propozycji może wziąć udział każdy powyżej 16 roku życia. GAGA to innowacyjny język ruchu, który zyskał popularność na całym świecie.
Bądźcie z nam tego dnia i i przekonajcie się dlaczego cały świat oszalał na punkcie GAGA.

Więcej informacji na temat GAGA: http://www.taniecpolska.pl/krytyka/274
Wywiad z Adi Weinberg-Prejna: http://www.taniecpolska.pl/krytyka/527

Data: 28.04.2019
Godzina: 15:00
Miejsce: Lubelskie Centrum Kongresowe

UWAGI
1. Liczba miejsc jest ograniczona.
2. Decyduje kolejność zgłoszeń.
3. Zgłoszenie (imię i nazwisko wraz z datą urodzenia) należy przesłać na adres: centrumruchu@ck.lublin.pl
4. Potwierdzeniem rezerwacji w grupie warsztatowej będzie otrzymania od organizatora maila z informację o wpisaniu na listę.
5. Zajęcia prowadzone są w języku angielskim.

DODATKOWE INFORMACJE

GaGa jest językiem ruchowym opracowanym przez wiele lat przez Ohada Naharina i stosowanym w codziennym treningu i praktyce tanecznej Batsheva Dance Company. Język GaGa opiera się na przekonaniu, że ruch ma leczącą, dynamiczną, nieustannie zmieniającą się moc.

GaGa jest nowym sposobem zdobywania wiedzy i samoświadomości przez ciało. GaGa oferuje sposób odkrywania i wzmacniania ciała oraz zwiększania elastyczności, pewności siebie i zakresów ruchu, jednocześnie uwalniając zmysły i wyobraźnię. GaGa podnosi świadomość własnych fizycznych słabości, pobudza uśpione obszary ciała, obnaża fizyczne zafiksowania i oferuje sposoby ich eliminacji. Praca ta wzmacnia instynktowny ruch i łączy ruch świadomy z nieświadomym.

GaGa wyodrębnia dwie ścieżki: GaGa/people to zajęcia otwarte dla każdego, w każdym wieku, bez konieczności posiadania jakiegokolwiek wcześniejszego doświadczenia i GaGa/dancers dla profesjonalnych tancerzy.

Gaga/people

Gaga/people są otwarte dla osób od lat 16, niezależnie od ich doświadczenia w tańcu lub innych formach ruchu. Uprzednie doświadczenie, umiejętności lub trening taneczny nie są wymagane.

Gaga/people trwa 60 minut i są prowadzone przez tancerzy, którzy współpracują z Ohadem Naharinem. Instruktor prowadzi uczestników za pomocą serii pobudzających wyobraźnię instrukcji, które nakładają się w trakcie trwania zajęć. Zamiast kopiować poszczególny ruch, każdy z uczestników aktywnie bada podawane komendy, odkrywając to jak każdy może zinterpretować na swój sposób informacje oraz wykonać szybko zadanie. Gaga/people oferują ramy dla kreatywnej pracy podczas której wypracowuje się lepsze połączenie z własnym ciałem oraz wyobraźnią, zwiększa się również świadomość cielesną, polepsza elastyczność i wytrzymałość ciała oraz doświadcza się przyjemności z ruchu w otwartej i pełnej akceptacji atmosferze.

Uczestnicy powinni być ubrani w wygodne ciuchy oraz być przygotowani do tańca na boso lub w skarpetach. Polecane jest przyniesienie ze sobą butelki wody oraz ręcznika do użycie po zajęciach.

ADI WEINBERG-PREJNA

Adi jest absolwentką Haifa Program for Professional Dancers, odbyła też staż w Vertigo Dance Company. Jako tancerka współczesna występowała na wielu festiwalach na całym świecie.

Współpracowała z Fresco Dance Company, Operą Izraela oraz wieloma choreografami, takimi jak Andrea Costanzo Martini, Nadar Rosano, Efrat Rubin, Rachel Erdos, Noa Zuk, Aviv Eveguy, Shimrit Golan, Yuval Goldstein, Sharon Vaisvaser, Deganit Shemi, Michael Miller oraz z zespołami: Fresco dance company i Operą Izraelską.

Jej solowa choreografia „Living Leaving” powstała podczas programu rezydencjalnego projektu Maat i miała swoją premierę na Festiwalu Maat w Lublinie. Adi nadal rozwija się jako choreografka i występuje przy różnych okazjach i festiwalach, jak np. Machol Shalem International Dance Week, Tel Aviv Dance Festival at Suzanne Dellal, Międzynarodowe Spotkaia Teatrów Tańca w Lublinie, KRoki Festival i wiele innych.

Adi is a certified Gaga teacher (the movement language developed by Ohad Naharin, artistic director and choreographer of the Batsheva Dance Company).

Adi jest certyfikowanym nauczycielem GAGA (język ruchowy rozwinięty przez Ohada Naharina, dyrektora artystycznego i choreografa Batshave Dance Company).

Współorganizatorem wydarzenia jest Lubelskie Centrum Kongresowe.
LCK_logo_colours_CMYK-01

Kontakt


Centrum Kultury w Lublinie

ck.lublin.pl
ul. Peowiaków 12
Lublin

Kasa


tel. 81 466 61 40
e-mail: kasa@ck.lublin.pl

Lubelski Teatr Tańca<br>

ltt.art.pl
tel. 81 466 61 46
e-mail: taniec@ck.lublin.pl