25. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca

Plakat graficzny 25. edycji Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca. Na ciemnym tle w śliwkowym odcieniu pośrodku znajdują się dwie splecione ze sobą cyfry 2 i 5. Cyfry są w kształcie powyginanych w różnych pozach postaci. Tworzą liczbę 25. Pod spodem jasny napis z nazwą, datą i stroną internetową festiwalu.

Niecałe dwa tygodnie dzielą nas od rozpoczęcia jubileuszowej edycji jednego z najstarszych i największych festiwali tańca współczesnego w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Niezwykłe okoliczności są okazją do zaproszenia niezwykłych gości, którzy znajdą się w wyjątkowym programie festiwalu.

25. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca, które odbędą się w dniach 10-21 listopada 2021 roku w Lublinie, poświęcone będą prezentacji szerokiej gamy artystów tańca z Polski i świata ze szczególnym uwzględnieniem niemieckiej sceny tanecznej. Program rozpocznie premiera gospodarzy – Lubelskiego Teatru Tańca „W moim początku jest mój kres” w reżyserii Joanny Lewickiej. Spektakl powstał przy okazji świętowania dwudziestolecia teatru.

Jubileuszowa edycja festiwalu zakończy się prezentacjami ikony niemieckiego, ale także światowego teatru tańca – TanzTheater Wuppertal Pina Bausch.

W dniach 19, 20, 21 listopada spektakl „Kontakthof” w ich wykonaniu będzie do obejrzenia w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur – partnera wydarzenia. Będą to jedyne pokazy w Polsce tej niekwestionowanej gwiazdy tańca, która gościła ostatnio w naszym kraju 10 lat temu. Każdy ich występ na świecie to wyczekiwane wydarzenie.

Pełny program festiwalu znajdziecie tutaj.
Zaglądajcie na ck.lublin.pl oraz mstt.pl.
Sprzedaż biletów na wszystkie wydarzenia rusza 4 listopada.