warsztaty Kinetic Spiral, Gyrokinesis

Zapraszamy do skorzystania z wyjątkowej okazji spotkania z tancerzami Nai Ni Chen Dance Company (USA) na sali Centrum Kultury w Lublinie.

15 lipca 2023, sala prób numer 4
10.00 – 11.00 – Gyrokinesis, koszt: 30 zł
11.30 – 14.30 – Kinetic Spiral, koszt: 70 zł

zapisy: www.centrumruchu.ltt.art.pl/miesiac/lipiec

 

 

Gyrokinesis to nieinwazyjny trening mający na celu poprawienie elastyczności, siły i zakresu ruchów. Ćwiczenia zaprojektowane są tak, aby z użyciem oddechu zachować płynność i ciągłość ruchu.
Gyrokinesis rozpoczynia się od rozgrzewki, która koncentruje się na mobilizacji stawów i zapewnieniu przepływu krwi. Następnie wykonuje się serię ćwiczeń ukierunkowanych na różne grupy mięśni. Ćwiczenia są często wykonywane w sposób okrężny lub spiralny, co pomaga poprawić ustawienie kręgosłupa i zakres ruchu.
Podczas wykonywania ćwiczeń instruktor podpowiada, jak prawidłowo oddychać. Jest to ważna część warsztatów, ponieważ pomaga dotlenić mięśnie i poprawić wydajność organizmu.
Gyrokinesis to świetny sposób na poprawę ogólnej sprawności i samopoczucia. Jest to trening o niewielkim natężeniu, który jest delikatny dla stawów, ale wciąż wymagający, pomagający zbudować siłę i elastyczność. Jeśli szukasz nowego sposobu na zgrabną sylwetkę, zachęcamy do spróbowania zajęć Gyrokinesis.

Oto niektóre z zalet gyrokinesis:
– Poprawia elastyczność i zakres ruchu
– Wzmacnia mięśnie i stawy
– Poprawia równowagę i koordynację
– Redukuje stres i napięcie
– Poprawia postawę
– Sprzyja relaksowi i dobremu samopoczuciu

Na koniec zajęć zostaną wykonane ćwiczenia rozciągające. Pomagają one zapobiegać bolesności mięśni oraz służą regeneracji organizmu  po treningu.

 

Kinetic Spiral to technika taneczna stworzona przez choroegrafkę Nai-Ni Chen w celu rozwinięcia kinetycznej świadomości ciała, wynikającej z doświadczeń fizycznych. Kinetic Spiral łącząc korzyści płynące z tradycji ruchu wschodniego i zachodniego ma na celu wzmocnienie ciała tancerzy. Kinetic Spiral wykorzystując ćwiczenia Qi-Going i Tai Chi do rozwoju umysłu i ducha, w połączeniu z ruchami tańca nowoczesnego jest manifestacją twórczej energii wszechświata.

 

 

O prowadzących:

Rio Kikuchi urodziła się w Tokio w Japonii. Już jako 3 latka zaczęła uczęszczać na lekcje baletu   do Studio Benus w Japonii. Tam również zapoznała się z technika tap & jazz, którą sama zaczęła praktykować. W 2015 roku ukończyła intensywny kurs wakacyjny na Akademii Baletowej Kirov w Waszyngtonie. Studiowała również technikę baletową i taniec na pointach w prywatnej szkole  wspólnie z  Luisem Villanueva. W 2017 roku Rio przeprowadziła się do Nowego Jorku, gdzie  zaproponowano jej stypendium w The School of Alvin Ailey American Dance Theatre. Ponadto w 2019 roku otrzymała stypendium na letni program baletowy w  Alonzo King Lines. Pracowała z Ronni Favours, Darshan Singh Bhuller w 2018 roku występowała w „Memora” z Alvin Ailey Dance Theatre w Nowym Jorku. W 2018 roku zainteresowała się technika Gyrokinesis i rozpoczęła jej studiowanie. Obecnie jest certyfikowanym instruktorem.

Emma Branson zaczęła tańczyć w Tri-Cities Academy of Ballet w Richland w stanie Waszyngton pod kierunkiem Debry Pearse Rogo. Uzupełniając swoją edukację taneczną, Emma uczęszczała na letnie intensywne zajęcia taneczne, takie jak Jacob’s Pillow Contemporary Program, Complexions Contemporary Ballet, Paul Taylor Dance Company, American Ballet Theatre czy The Juilliard School. Emma jest niedawną absolwentką Konserwatorium Bostońskiego w Berklee, gdzie zdobyła tytuł BFA w dziedzinie tańca współczesnego, a także jest reprezentanką Wendy McCain Dance Scholar Recipient. Kończąc studia na ostatnim roku, Emma praktykowała w Complexions Contemporary Ballet, gdzie tańczyła w spektaklach Dwighta Rhodena prezentując je w Stanach Zjednoczonych i Europie. Emma brała udział w rezydencjach choreograficznych z Dwightem Rhodenem, Helen Pickett, Francescą Harper, Maleek Washington, Margo Sappington, Rexem Wheelerem, Danielem Pelzigiem i innymi.

 

 

Esteban Santamaria pochodzi z Colón w Panamie, ukończył z wyróżnieniem studia taneczne na Uniwersytecie w Panamie oraz w The Ailey School. Był członkiem zespołu Baletu Narodowego w Panamie oraz tańczył w Graham 2. Występował również w Europie z teatrem tańca Martha Graham Dance Company.

 

 

 

 

 

 

Mid Atlanitic Arts