Wydarzenie

Joe Alter Dance Group _ πi – PREMIERA

choreografia: Joe Alter
muzyka: Texas Fiddle Music – Edgar Meyer / Mark O’Connor
występują: Joe Alter, Aleksandra Dziurosz, Aneta Szydłak

„W naszym przekonaniu – mówią tancerze – artyści pragnący przemówić poprzez ruch do ludzkich trosk i niepokojów muszą także uświadomić sobie swoje własne problemy, sprawy i troski wypełniające ich prywatne, codzienne życie.”

Zasadniczy wpływ na kształt artystyczny grupy ma osoba choreografa. Joe Alter w swojej przeszłości artystycznej zdobył umiejętności z zakresu różnych szkół tańca, jak balet klasyczny, taniec modern i post-modern.

Ruch inspirowany emocjami i intuicją jest w dużej mierze ustrukturalizowany, eksponuje architektoniczna oraz geometryczną złożoność. Połączenie tych elementów przyczynia się do stworzenia choreograficznego pejzażu, który z jednej strony widza bawi, z drugiej zaś stawia przed niem wyzwania.

Krytyka pisze: „Ruch, subtelność łączył ze sportową intensywnością i przeniósł widzów w krainę czystego piękna i wieloznacznej metafory.”

M. Haponiuk

„Gołym okiem można dostrzec, że Joe Alter Dance Group to propozycja z najwyższej półki światowego teatru tańca. Już sama technika tancerzy jest zniewalająco perfekcyjna (…) Już po chwili wydaje się, że dla tych ludzi taniec jest bardziej naturalną forma wypowiedzi niż dana naszemu gatunkowi mowa.”