Wydarzenie

Yves Netzhammer _ Adresy miejsc niemożliwych

Stworzone komputerowo sekwencje video Yvesa Netzhammersana „Adresy Niemożliwych Miejsc” fascynują swoją fizyczną charyzmą oraz czystością formalną. Oparte na pełnej humoru energii przetwarzania ostrożnie, po omacku pokazują ciemne strony naszego istnienia: przyjemne jest połączone z nieprzyjemnym, martwe i żywe zlewa się w dotychczas nieznane formy, a przedstawione scenariusze obejmują pełną skalę zjawisk, od mikroskopijnych do gigantycznych.

Yves Netzhammer urodził się w 1970, studiował Wzornictwo wizualne w Zurich College of Art and Design. Od 1997 roku pracuje nad szeroko rozgałęzionym, poetyckim metaforycznym kosmosem. Jego instalacje video, obiekty, prezentacje slajdów i rysunki fascynują swoją fizyczną charyzmą oraz czystością formalną. Żartobliwe rekombinacje elementów, których pozornie nie da się połączyć prowadzą do progu ciemnej strony naszego istnienia: słodkie aspekty splatają się z nieprzyjemnymi, martwe i żywe zlewa się w dotychczas nieznane formy, a przedstawione scenariusze obejmują pełną skalę zjawisk, od mikroskopijnych do gigantycznych.

Wśród jego wystaw indywidualnych należy wymienić: Minsheng Art Museum Shanghai (2011), Kunstmuseum Bern (2010), Palazzo Strozzi (2009), SFMOMA, San Francisco (2008), Biennale w Wenecji (2007), Karlskirche Kassel (wsparcie programu documenta 12, 2007), Museum Rietberg, Zürich (2006), Kunsthalle Bremen (2005) oraz Helmhaus Zürich (2003). Brał udział w wystawach zbiorowych: Biennale w Liverpoolu (2010), Kunstmuseum Wolfsburg (2007), Witte de With i TENT w Rotterdamie (2006), Wilhelm Lehmbruck Museum, Duisburg (2006) oraz National Gallery Praga (2005). Yves Netzhammer mieszka i pracuje w Zurychu.