Wydarzenie

Grupa Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej, Lubelski Teatr Tańca _ Akrobaci, kwiaty i księżyc pomiędzy – POLSKA PREMIERA

Akrobaci, kwiaty i księżyc pomiędzy
polska premiera

choreografia: Hanna Strzemiecka
scenografia: Leszek Strzemiecki
muzyka: Dave Douglas, Luis Sclavis, Anne Eisenesee, Mathias Hudelmayer, Stephan Mohr
efekty dźwiękowe: Marek Zarzycki
występują: Sylwia Tuchanowska, Łucja Wosik, Anna Żak, Ryszard Kalinowski, Wojtek Kaproń

Grupa Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej to pięciokrotny laureat Międzynarodowych Prezentacji Współczesnych form Tanecznych w Kaliszu (1996-99, 2001), oraz nagrody za poszukiwania teatralne podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Uniwersyteckich w Monastyrze (2001). uczestnik wielu międzynarodowych i ogólnopolskich festiwali teatrów tańca. Choreografem grupy jest Hanna Strzemiecka.

Lubelski Teatr Tańca powstał przy Centrum Kultury w Lublinie w 2001 roku. Pierwszym spektaklem był „Traktat optyczny” w choreografii Hanny Strzemieckiej z udziałem zaprzyjaźnionych tancerzy z Grupy Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej.

„Akrobaci, kwiaty i księżyc pomiędzy” to spektakl inspirowany dziełami Marca Chagalla. Ideą choreografa było wykreowanie klimatów  zawartych w obrazach i przeniesienie ich na scenę. Jak dla malarza przemijający wraz z dzieciństwem cyrku stanowi istotny element w twórczości, tak dla choreografa stał się kluczem do stworzenia nielinearnej dramaturgii przedstawienia. Motywy kochanków, zwierząt, akrobatów wykreowanych przez tancerzy tworzą specyficzny obraz, w którym fantazja współistnieje z nostalgią i samotnością.