Wydarzenie

Kipling Dance Comapny _ An adventure between the groceries

choreografia: praca zespołowa
reżyseria: Natalya Levtchenko
muzyka: Flanger, Montefiory coctail, Air, Maxim Mocrjacov, Stepan Zlokazov „Shelezjak Project”
światło: Andrei Pleshakov
występują: Alexander Petrajitski, Serguei Chtchoukine, Ioulia Podolskaia, Natalia Fedotovskich, Larisa Potanina, Natalia Levtchenko

Kompania „Kipling” powstała w 1994 roku, na początku działalności ulubioną forma przedstawień były miniatury dramatyczne, ale wraz z powstaniem przedstawień „dziewczęta na prawo, chłopcy na lewo” i „Pnące pomidory albo prawda o gruszkach” zespół określił się jako teatr tańca.

„Kipling” to grupa twórczych ludzi wyznających idee umysłu zbiorowego. Podczas każdej próby poświęconej powstaniu choreografii w grupie obecny jest duch eksperymentu. W procesie twórczym zespół nie wyznacza sobie jednego kierunku, korzysta z różnych technik takich jak modern, jazz, balet, taniec współczesny i łączy te techniki z improwizacją. Wewnętrzny świat grupy zdefiniowany jest nie tylko przez aspekt kreatywności, ale również przez jednomyślność. Dzięki temu fraza rozpoczęta przez jednego z artystów jest kontynuowana przez innego.

„Przygoda między sklepami z mydłem i powidłem” to choreografia stworzona w procesie improwizacji, proponuje ona powrót do tych dni, gdy świat był bajkowy, zwyczajne rzeczy wydawały się magicznymi przedmiotami, czas rozciągał się niewyobrażalnie, a najbliższy sklep był oddalony od domu o cale lata świetlne.

„Nocne skoki zew spadochronem” rozwija temat przywództwa i naśladowania, pokazują rożne mechanizmy poddawania się rozkazom i przechodzenia przez różne poziomy manipulowania człowiekiem.