Wydarzenie

Grupa Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej _ Będzie, nie będzie

Utworzenie w 1993 roku GTWPL jeste efektem poszukiwań istniejącego przy Politechnice Lubelskiej 0d 1977 roku zespołu nowatorskich form tanecznych. Opierając [racę na technikach tańca współczesnego tancerze i choreograf zespołu, Hanna Strzemiecka, dostrzegli możliwości pełnego eksponowania elementów kompozycji tanecznej. Pierwsze prace grupy stanowiły formy abstrakcyjne, teraz działania choreografa zmierzają do rozwinięcia wątku fabularnego. Ruch chce wyrażać emocje granej przez tancerza postaci.

GTWPL był dwukrotnym laureatem najwyższych wyróżnień, Międzynarodowych Prezentacji Współczesnych Form Tanecznych w Kaliszu i gościem Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego i Festiwalu Sztuki w Bytomiu. Występował na wielu ogólnopolskich festiwalach sztuki oraz w 1996 roku na festiwalu Internationale Bodensee Tanztage w Szwajcarii.

Festiwal jest głównym wydarzeniem obchodów  dwudziestolecia działalności grupy.

choreografia: Hanna Stzremiecka
muzyka: Laurie Anderson
tańczą: Ewa Chmielewska, Karolina Pioś, Monika Zawiślak, Anna Żak, Ryszard Kalinowski, Piotr Wolszczak

„… kierownikiem, nauczycielem i choreografem tej utalentowanej, młodej grupy jest Hanna Strzemiecka, która na prawdę zna się na tym co robi. Grupa ta ma także utalentowanych tancerzy, a nawet kilku bardzo utalentowanych i pełnych ekspresji mężczyzn, prawdziwą rzadkość w nowym, polskim tańcu…”