Wydarzenie

Teatr Dada von Bzdülöw _ Bonsai

“Bonsai” choreografia: Katarzyna Chmielewska tańczy: Leszek Bzdyl światło: Michał Kołodziej czas: 25 minut produkcja: Klub Żak, Gdańsk premiera: 20.01.2005

Bonsai to opowieść o formowaniu się wbrew własnej woli.albo też…. Bonsai to opowieść o formowaniu się w zgodzie z własną wolą. Nadać nowy kształt – uzyskać nowy kształt, choćby za pomocą obwiązywania drutem (w przenośni oczywiście…). Nadać nowy kształt – uzyskać nowy kształt choćby na chwilę. Ubawić się i zapomnieć. Spełniamy się w deformacjach.

Teatr Dada von Bzdülöw to niezależna grupa profesjonalnych tancerzy i aktorów realizujących poszczególne spektakle w kooperacji z instytucjami kultury i stowarzyszeniami. W dorobku zespołu Teatru Dada są również międzynarodowe produkcje i wydarzenia artystyczne realizowane w Niemczech, Belgii, Szwecji i Anglii. Od 2000 roku Teatr Dada związany jest ze sceną teatralną Klubu Żak w Gdańsku, gdzie w 2002 roku zainicjował nowy festiwal teatrów tańca i tańca współczesnego pod nazwą Gdańska Korporacja Tańca.