Wydarzenie

Joe Alter Dance Group _ Całujący przez szybę – PREMIERA

Grupa Joe Altera powstała w maju 1996 roku w Nowym Jorku. Tancerze zespołu wykonywali choreografie założyciela zespołu Joe Altera. Swoje spektakle pokazywali m.in. w The Kitchen, Sylvia and Dany Playhouse oraz 93nd St. Y Harknes Center for Dance.

Warsztat tancerza i choreografa Joe Alter zdobywał zgłębiając zarówno balet klasyczny, jak tez taniec modern i post-modern. W jego zespole obowiązuje zasada otwartej komunikacji i współpracy, tak aby sukces zespołu był sukcesem każdego z jej członków. Zdaniem członków zespołu, artyści pragnący przez ruch wyartykułować ludzkie troski, niepokoje i radość, powinni dobrze uwiadomić sobie swoje problemy, z którymi spotykają się w codziennym życiu. Jesienią tego roku teatr Joe Altera przeniósł się z Nowego Jorku do Warszawy.

Na poprzednich Spotkaniach Teatrów Tańca Joe Alter prezentował efekty pracy w ramach tzw. polskiego projektu. „Gazeta w Lublinie” pisała o tym przedstawieniu: „Ich ruch, subtelność łączy ze sportowa intensywnością i przeniósł widzów w krainę czystego piękna oraz wieloznacznej metafory”.

W swojej twórczości choreograficznej Joe Alter zestawia kontrastujące elementy, prowadzące do zmiany nastrojów i dynamiki. Wyrastający z emocji i intuicji ruch tancerzy choreograf precyzyjnie strukturalizuje, aż jego prace osiągnął architektonikę o złożonej geometrii.

choreografia: Joe Alter
muzyka: Arvo Part
występują: Aneta Szydłak, Joe Alter