Wydarzenie

Gdański Teatr Tańca _ Cienie

Gdański Teatr Tańca założyli w 1992 roku Mellisa Monteros i Wojciech Mochniej.

Mellisa Monteros (USA) studiowała taniec współczesny w uniwersytetach w Nowym Jorku, Los Angeles i Seatle. Jako tancerz i choreograf pracowała m.in. „Strong Wind Wild Horsea”. Jest profesorem tańca w University of Utah, Wichita State University, University of California i University of Calgary. Współpracowała z warszawskim Teatrem Studio, Teatrem Wielkim w Łodzi, Śląskim Teatrem Tańca. Od 1994 roku jest dyrektorem artystycznym Gdańskiego Teatru Tańca, a na początku była też jego głównym fundatorem.

Wojciech Mochniej tańczył w Teatrze Muzycznym w Lublinie, od 1991 roku w Śląskim Teatrze Tańca. Występował m.in. W Nowym Jorku, Minneapolis, Columbus, Durham, Calgary i Edmonton. Jest prezesem Gdańskiego Stowarzyszenia Tańca Współczesnego, organizatorem Gdańskiej Szkoły Tańca Współczesnego, Ogólnopolskich Prezentacji Form Tanecznych- Dance Explosions i Międzynarodowych Spotkań z Tańcem Współczesnym i Teatrem.

W 1998 Mellisa Monteros i Wojciech Mochniej są laureatami nagrody Prezydenta Miasta Gdańska w dziedzinie Kultury i Sztuki.

choreografia: Mellisa Monteros
muzyka: J. Martionon, p. Giger
tańczą: Bożena Eltermann, Daria Jędra, Magdalena Jędra, Aurora Lubos
światło: Andrzej Drewniak