Wydarzenie

Quadro Dance Theatre & Guests _ Dusza

13 sierpnia 2020 r. po wakacjach przyszłam do studia tanecznego. Pamiętam, jak leżałam na podłodze bez sił, by się ruszać, tańczyć. Miałam już materiał do mojego nowego spektaklu, ale tych 5 miesięcy poprzedzających premierę bardzo go zmieniło, zmieniło również mnie. «Dusza» jest odbiciem zimna i ciepła, bólu i radości, które mieliśmy i miałyśmy.

Inna Aslamova, choreografka

Spektakl został stworzony z myślą o białoruskich tancerzach i tancerkach, a premiera odbyła się w 2021 roku. W 2022 roku dzięki wsparciu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego przedstawienie zostało zrealizowane przez międzynarodowy zespół tancerzy i tancerek z Białorusi, Ukrainy i Polski. Punktem wyjścia dla procesu twórczego były następujące pytania: Czym jest dusza? Z jakiej substancji się składa? W której części ciała żyje? Czy naprawdę żyje w ciele? Czy można ją wyrazić ruchem? Jak dusza radzi sobie z najtrudniejszymi doświadczeniami?

Nie ma jednoznacznych odpowiedzi na te pytania. Choreografia spektaklu to wrażenia ciała związane z poszukiwaniem tych odpowiedzi.

pomysł, scenografia: Inna Aslamova
choreografia: Inna Aslamova i tancerze oraz tancerki
muzyka: Arvo Part
projekt dźwięku: Uladzimir Maliukov
projekt świateł: Sam Davydzenka
taniec: Anastasiya Yembulaeva, Anton Dzioshau, Alesia Seraya (Białoruś), Maria Micek (Polska), Dmytro Vyskorka (Ukraina/Polska), Antonina Kaminska, Sofiya Kiykovska (Ukraina)
kostiumy: Valentina Shapovalova

Zdjęcia