Wydarzenie

Diane Elshout & Frank Händeler _ Boca

Choreografowie Diane Elshout i Frank Handeler stworzyli wiele wyjątkowych duetów,  które zapewniły im pozycję w świecie tańca, a także uczyniły ich laureatami nagród przyznawanych przez jurorów i publiczność na międzynarodowych konkursach chorograficznych.

W realizacjach multimedialnych Verge i Kopfsprung zaprezentowali widowiska o ogromnej sile, te wyjątkowe realizacje i adaptacje teatralne można było oglądać w różnych teatrach w Europie, w wykonaniu rozmaitych grup. Zostały one wysoko ocienione przez widownię i krytykę.

Diane Elshout i Frank Handeler poszukują w swojej pracy połączenia abstrakcji z teatralnością i nie boja się podejmowania ryzyka, zarówno emocjonalnego jak i fizycznego. Tworzą wizualny teatr tańca, prezentując język ruchu, który jest zarówno urzekająco surrealistyczny, jak i ściśle realistyczny: posiada dużą dynamikę, ale ma w sobie tez poczucie ciszy.

W trakcie pobytu w Brazylii Diane Elshout i Frank Handeler zagłębili tajniki rytuałów „Candomble”. Z bliska obserwowali w jaki sposób obrzędy te są realizowane i jak ściśle powiązane są one z życiem codziennym.  „Candomble” powstawały w okresie, kiedy religie afrykańskie i religią miejscowych Indian łączyły się z oficjalną religią katolicką.

Bogactwo i różnorodność rytmów, form, opowieści, kolorów i ruchu to punkt wyjścia do indywidualnych poszukiwań w sferze ruchu. „Boca” to dynamiczny i żywy spektakl wykonany przez pięciu tancerzy wywodzących się z rożnych kultur. To wkraczanie na „niewidzialne” terytorium.

choreografia (opracowana wspólnie z tancerzami) : Diane Elshout i Frank Handeler
reżyseria: Diane Elshout i Frank Handeler
scenografia: BartelMeyburg
kostiumy: Marco Paulo Rolla
muzyka: Lucid Terror
video: Pasi Granquist
tekst/głos: Henri van Zanten
recepcja: Ida Keizer
występują: Diane Elshout, Frank Handeler, Patrick Entat, Kenzo Kusuda, Maria Naidu, Hello Almeida