Wydarzenie

Interart _ Wesele (myśli i obrazy)

choreografia: Risima Risimkin
występują: Olga Boev, Katerina Kiproska, Nikola Sazdov, Kire Pavlov, Natasa Nikolova, Marija Jasifovska

Risima Risimkin – choreograf i manager, założyła Cultural Center Interart w roku 1996.

Jest to jedyne tego rodzaju centrum w Macedonii, specjalizujące się w popularyzacji i promocji tańca współczesnego. Interart organizował Tydzień Baletu Współczesnego w ramach międzynarodowego Letniego Festiwalu w Ohrid. Podczas festiwalu prowadzone były seminaria na temat nowoczesnego i klasycznego baletu z udziałem Francine Dupui z Paryża, Petera Morine z Nowego Jorku i Borisa Sharmaza z Montpellier, jak również rozmowy  dotyczące  rozwoju tańca współczesnego na Bałkanach. Spotkaniom towarzyszyły prezentacje grup tanecznych z różnych krajów.

Interart przygotował do tej pory cztery spektakle, podróżował z nimi po Grecji, Jugosławii, Portugalii, Bułgarii, w 2000 roku zrealizował też projekt Letnia Szkoła Baletu wspierany przez program kulturalny PHARE.

Choreograf grupy –  Risima Risimkin odebrała wszechstronne wykształcenie taneczne,, przez 18 lat występowała jako solistka w Balecie Teatru Narodowego w Macedonii, potem była też producentem w Teatrze Narodowym, a od maja 2000 roku choreografem Baletu Teatru Narodowego. Realizowała gościnnie spektakle w Danii, Niemczech, Jugosławii, reprezentowała Macedonię na EXPO 98 w Lizbonie.