Wydarzenie

Guilherme Miotto _ Even Worse

W „Even Worse” choreograf Guilherme Miotto przedstawia w teatralnej oprawie trzech najbardziej ekscytujących tancerzy tańca miejskiego i współczesnego. Po ponurym duecie „Gefallen” (2014) stworzonym dla breakdancerów Joeya Schrauwena i Menno van Gorpa oraz solowym „Rise Up” (2015), dzięki któremu van Gorp został nominowany do holenderskiej nagrody tanecznej De Zwaan, Miotto tworzy trio „Even Worse”.
Shane Boers, Simon Bus i Evangelos Biskas to trzej dobrze dobrani tancerze z różnych środowisk – od przełomowego breakdance’u, przez eksperymentalny hip hop, po współczesny taniec teatralny. W „Even Worse” wszystkie te style się łączą, tworząc nowy język ruchu.
Widzimy trzech młodych mężczyzn w wirtuozerii ich ruchów, w przypadkowej, ale jednocześnie stresującej wspólnocie, walczącej z indywidualnymi obsesjami i lękami. Uniesieni dynamiką poczucia wspólnoty, tworzą heroiczne obrazy, którymi wielokrotnie badają samych siebie i innych. Zmagając się ze stawianiem oporu i chęcią poddania się, organizują ucieczkę po ucieczce. Czysta energia przekłada się na czystą fizyczność. Czasami w sposób żywiołowy, czasami bolesny, czasami smutny, ale zawsze zapierający dech w piersiach.

Choreografia: Guilherme Miotto / Dance Simon Bus, Shane Boers & Evangelos Biskas
Muzyka: Joel Ryan
Oświetlenie i scenografia: Erik van de Wijdeven
Produkcja: Corpo Máquina, Dans Brabant, Festival Boulevard & Podium Bloos
Wsparcie: Fonds Podiumkunsten & Miasto Breda
Data premiery: 2017 r.