Wydarzenie

Maciej Kuźmiński _ Every Minute Motherland

„Every Minute Motherland” to dokumentalny spektakl taneczny. Przedstawia zewnętrzny i wewnętrzny punkt widzenia na wojnę i uchodźców.

 

Projekt jest tworzony przez zespół 7 tancerzy z Polski i Ukrainy, w tym uchodźców. Językiem tańca wyrażają żywe doświadczenie rozdarcia i niepokoju, zawieszonego między pamięcią o przeszłości a niewiarygodną teraźniejszością, w nadziei na znalezienie drogi wzajemnego zrozumienia ze światem.

Choreograf Maciej Kuźmiński uważa wojnę za potężną siłę, która raz za razem wprowadza świat w fizyczny i egzystencjalny ruch, kwestionując nasze wartości, tożsamość i idee bezpieczeństwa i domu. W „Every Minute Motherland” przeżycie wyryte w ciałach tancerzy zostanie uwolnione na scenie w emocjonalnej, a zarazem filozoficznej opowieści o podróży ludzkiego ciała i ducha w czasie i przestrzeni.

 

koncept i choreografia: Maciej Kuźmiński
asystentka choreografa: Monika Witkowska
dramaturgia: Paul Bargetto
taniec i kreacja: Maciej Kuźmiński, Anastasia Ivanova, Daria Koval, Anna Myloslavska, Vitaliia Vaskiv, Judyta Pakulska, Szymon Tur
produkcja: Maciej Kuźmiński, Polina Bulat

Projekt jest tworzony przez Maciej Kuźmiński Company w partnerstwie z Klubem Żak w Gdańsku (rezydencja/premiera 2022), Materią Łódź (program Przestrzenie Sztuki), Fundacją Creators for Ukraine (utworzona przez CIAS i ZAIKS) oraz Ukrainian Institute.

Zdjęcia