Wydarzenie

The Symptoms _ From scratch (Od zera)

reżyseria: Réka Szabó wykonanie: István Gőz, Vera Jarovinszkij, László Kövesdi, Réka Szabó, Dániel Szász muyzka: Balázs Barna, Albert Márkos światło: Attila Szirtes kostiumy: Enikő Bodnár produkcja: Stowarzyszenie Tancerzy Niezależnych L1, NKA, Komitet Kultury Rady Miasta Budapeszt specjalne podziękowania dla: László Keszég, Ádám Petri Lukács, Bence Járdány, Zsolt Nagy István, Ildikó Lőkös.

“Pomimo że na scenie dominuje humor to mamy też ciągle świadomość, że pod spodem kryje się jakiś dziwny smutek, coś co z lekka przypomina strach. I to poczucie wypełnia całę przedstawienie, wskazując że nawet w najzabawniejszych momentach mamy do czynienia z czymś poważnym i czymś co przynosi poczucie niepewności.” Tamás Halász, Ellenfény

Réka Szabó jest niezależnym choreografem, tancerką, pedagogiem i jednym z założycieli węgierskiego stowarzyszenia niezależnych tancerzy “L1”. Jako tancerka współpracowała m.in. z Emmą Rice (Wielka Brytania), Milli Bittrlim (Austria), Javierem de Frutos (Wielka Brytania) i Ruim Horta (Portugalia).Jej prace były nagradzane i zapraszane na takie festiwale jak Aerowaves w Londynie, La Alternativa Festival w Madrycie, Pandora Festival w Wiedniu czy Aerodance w Amsterdamie.