Wydarzenie

Yasmeen Godder Dance Company _ Hall /premiera

choreografia: Yasmeen Godder
doradca artystyczny: Itzik Giuli
muzyka: Dikla, Robert Kaplowitz, Pole, Keije Heine
śpiew: Dikla
scenografia: Anat Sternschuss
światło: Jacky Shemesh
występują: Iris Erez, Shlomi Bitton, Kama Kolton, Yasmeen Godder, Boaz Tron

Praca powstała na zamówienie „Curtain Up 2001 – International Exposure Festival” Centrum Tańca Suzanne Dellal w Tel-Avivie, dzięki wsparciu izraelskiego Ministerstwa Kultury.

Yasmeen Godder urodziła się w Izraelu, a mieszka i pracuje zarówno w Izraelu jak i Nowym Jorku. Doświadczenie dorastania dwóch miejscach i dwóch kulturach uczyniła tematem swojej pracy  próbując w sposób artystyczny zmierzyć się z osobistym problemem wykorzenienia, zarówno w kontekście społecznym jak i rodzinnym. Problemom tym chce nadać głębię poprzez wykorzystanie złożoności ruchu i odkrywczej wyobraźni, próbuje zbudować i podtrzymać dramatyzm poprzez zaskakujące zmiany w stylu narracji.

Yasmeen Godder zdobyła już wiele wyróżnień pokazywała swoje choreografie na wielu festiwalach, w roku 2001 została laureatką Nagrody Ministra Kultury Izraela dla Młodego

Choreografa. Pracuje również w Nowym Jorku, otrzymała stypendium dla choreografów Nowojorskiej Fundacji na Rzecz Sztuki.

„To znakomita choreografia pokazująca pewnien moment z życia dwojga ludzi , wszystkie możliwe do wyobrażenia sytuacje, ujawnione i ukryte, składają się na spotkanie tych dwojga. Taniec bezlitośnie obnaża emocje, słownik ruchu jest bogaty, zorganizowany i złożony.” – tak pisała o jednym ze spektakli Yasmeen Godder, Gabi Eldor.