Wydarzenie

SILK Fluegge _ HOLD

choreografia: Silke Grabinger
tancerze: Elias Buttinger, Silke Grabinger, Michaela Hulvejova, Matej Kubus, Jerca Roznik Novak, Olga Swietlicka
manager produkcji: Olga Świetlicka
czas trwania: 30 min

Przedstawienie w dwóch częściach, prezentowanych podczas dwóch kolejnych dni Festiwalu. Obie jego części, “Hold” oraz “On to me” prezentują dialog międzykulturowy odbywający się w pół-publicznej przestrzeni centrum handlowego.

“Hold” oraz “On to me” są sztuką teatru tańca analizującą życie codzienne pod kątem interakcji społecznych. Co się dzieje, gdy traci się własne poczucie stabilności w życiu? Czym jest prawdziwa stabilność w dzisiejszych czasach.

“Hold” oraz “On to me” są lekką refleksją nad traceniem gruntu pod nogami i znajdowaniem pomocy, nad ciemną stroną indywidualności, nad samotnością dojrzewania i nad funkcjonowaniem jednostki w grupie. Przedstawienie daje jednocześnie błyskotliwą odpowiedź, w jaki sposób możemy sobie radzić z bólem emocjonalnym.

Tancerze wspólnie eksplorują przestrzeń taneczną, wykorzystując urban dance, breakdance i technikę tańca współczesnego. Odkrywają tym samym czym jest wzajemne wspieranie się, chronienie przed upadkiem oraz przeżywanie wspólnych chwil. Każde przedstawienie opiera się na niefikcyjnych, dynamicznych sytuacjach zmieniających się w czasie rzeczywistym – publiczność aktywnie wpływa na spektakl nie rezygnując ze swoich przyzwyczajeń i wybranych ścieżek w centrum handlowym. Przedstawienie nie odbywa się na scenie czy inaczej wydzielonej przestrzeni; tancerze integrują się z przestrzenią, dostosowując się do publiczności obecnej w centrum handlowym. W ten sposób przestrzeń galerii handlowej przemienia się w przestrzeń teatralną. Jest to przestrzeń przejściowa, w której relacje, współdzielone momenty, powiązania międzyludzkie pojawiają się i znikają.

www.silk.at

Zdjęcia