Wydarzenie

Marco da Silva Ferreira _ Hu(r)mano

choreografia: Marco da Silva Ferreira
taniec: Anaísa Lopes, Duarte Valares, Marco da Silva Ferreira i Vítor Fontes
muzyka:  Rui Lima and Sérgio Martins
oświetlenie i nadzór techniczny: Wilma Moutinho
projekt:  Marco da Silva Ferreira and Pensamento Avulso, Performative Art’s Association
partnerzy: Jazzy Dance Studio; Feira Viva; O Espaço do Tempo, Teatro Virgínia e Quinta do Rio/ wsparcie finansowe: Governo de Portugal/Secretaria de Estado da Cultura/Direção Geral das Artes; Materiais Diversos e Teatro Municipal do Porto
producent wykonawczy: Celia Machado
czas trwania: 50 minut
Spektakl znalazł się w selekcji Aerowaves Priority Companies 2015

Marco da Silva Ferreira, od lat aktywny na rozwijającej się portugalskiej scenie tańca, współpracował z takimi artystami jak:  André Mesquita, Hofesh Schechter, Sylvia Rijmer, Tiago Guedes i Hugo Pontes, zanim sam zajął się choreografią. Za „Hu(r)mano”- jego szósty spektakl, został nominowany do nagrody dla Najlepszego Młodego Portugalskiego Artysty 2015. Posiłkując się słownikiem stylu tańca ulicznego, buduje napięcie pomiędzy „ludzkim ja” a „miejskim my”. Ma tu miejsce spotkanie czterech ciał – silnych i pewnych własnej niezaprzeczalnej indywidualności. Ale stale nabierające intensywności pozy powoli przeradzają się w kolektywne porozumienie o zaskakującym pięknie. Oscylując pomiędzy alienacją a bliskością, czwórka tancerzy bezpretensjonalnie oddaje się kolejnym etapom poszczególnym transformacjom.

W „Hu(r)mano”, czwórka tancerzy unosi się do poziomu, który biegnie równolegle względem tego, co realne, do wymiaru kolektywnego ruchu ulicznego i jego naturalnego charakteru witalności. Jest to stałe poszukiwanie znaczenia tego czym jest taniec a także wartości ruchu którego wynikiem jest abstrakcyjna i zmutowana forma – to wspólne poszukiwanie dostrojone do współczesnego dialogu, bazujące na intuicji.

www.pensamento-avulso.jimdo.com