Wydarzenie

James Batchelor _ Hyperspace

HYPERSPACE to próba zbadania miar wykorzystywanych przy pomiarze wielkich niewiadomych we wszechświecie, poczynając od ludzkiego ciała, a kończąc na kosmosie. Jest to studium ludzkiego ciała obserwowanego przez pryzmat kosmologii, czyli projekcji wszechświata wewnątrz ciała i dookoła niego. Zarówno wnętrze, jak i zewnętrze ciała rozebrane zostaje na czynniki pierwsze, w wyniku czego otrzymujemy samokrytykę męskiego ciała oraz jego dominacji w eksploracji kosmosu. W HYPERSPACE mięsiste ciało wygina się, rozciąga i zmienia niczym obcy przechodzący przemianę, a przy tym wydaje się być ogromne, a zarazem mikroskopijne.
HYPERSPACE to trzecie dzieło australijskiego choreografa należące do serii, która powstała dzięki ekspedycji naukowej na Antarktykę w 2016 roku. Seria ta jest próbą nawiązania dialogu, współpracy i wymiany między badaniami naukowymi i artystycznymi.

JAMES BATCHELOR
(ur. 1992) jest choreografem i performerem z Canberry w Australii. Jego prace charakteryzują się klarownością wizualną, wrażliwością na strukturę przestrzeni oraz zabawą rytmami. Ruch Jamesa hipnotyzuje swym skupieniem i dbałością o szczegóły, przez co wciąga widza w świat zamyślenia i wyobraźni. Jego praktyka łączy w sobie takie dziedziny jak taniec, film, muzyka i rzeźba. W wyniku tego połączenia powstają oryginalne i wciągające dzieła, które trafiają do widzów na całym świecie.

Choreografia, wykonanie: James Batchelor
Kompozytor, realizator dżwięku: Morgan Hickinbotham
Producentka, wspołtwórczyni: Bek Berger
oświetlenie: Beizj studio
grafika: Amber McCartney