Wydarzenie

Ann Van den Broek _ I solo ment

choreografia: Ann Van den Broek
tańczą: Dario Tortorelli, Cecilia Moisio
muzyka: Arne Van Dongen, oraz oryginalne utwory Nicka Cave & The Bad Seeds
światła: Bernie van Velzen
scenografia: Niek Kortekaas
projekt: WArd/waRD & Korzo productions przy współpracy ccBerchem
kostiumy: Ann Van den Broek
technika: Egbert Mellema
czas trwania: 70 min

Mężczyzna: nabuzowany, inteligentny i zdeterminowany. Autentyczny, pochłonięty własnymi myślami. Jego dobrowolne odosobnienie zmienia się w osamotnienie.
Kobieta: jego kontrapunkt. Uważna, analityczna i zamyślona. Z jednej strony rozumie i podziwia jego świat, ale z drugiej zamyka się choć pragnie porozumienia.
Ciała bez kontaktu. Ciała w desperacji.
I SOLO MENT to spektakl złożony z przeplatających się solo. Głęboki, tkliwy szkic. Inspiracją dla Arne Van Dongen, autorki muzyki, był Nick Cave: człowiek, jego muzyka, jego świat. Fotografie, a w szczególności zdjęcia Toma Van den Broek, były źródłem inspiracji dla operatora video Bernie van Velzen i scenografa Niek’a Kortekaasa.

“Rozpoczęcie spektaklu sceną śmierci wydaje się dość ryzykowne. Ale Van den Broek potrafi zbudować napięcie, aż do punktu kulminacyjnego, którym jest… chłodne zakończenie spektaklu.” („De Volkskrant”)

Ward/waRD został założony w listopadzie 2000 roku przez Ann Van den Broek.
Znaczenie słowa “ward”, według słowników oznacza m.in.: 1) akt ochrony; 2) stan bycia pod strażą; 3) kuratela pod opieką opiekuna; 4) środki obrony i ochrony. Krótko mówiąc, w relacji do organizacji jest to miejsce, gdzie można bezpiecznie gromadzić się i pracować.
Powtórzenie słowa “ward” w tytule oznacza również dwoistość, która zawsze widoczna jest w pracy Ann Van den Broek. “Ward” to także: odbicie lustrzane, ciemniejsza strona, sumienie, partner do sparingu. To wszystko tworzy charakter organizacji.

Zdjęcia