Wydarzenie

Anton Lachky Company _ Inni

„Inni” to historia czterech osób, które żyją w dziwnie odizolowanym świecie. Piekło na ziemi z plastiku, całkowicie pozbawione innych żywych istot, otoczone nieprzeniknionymi, półprzezroczystymi ekranami. Czy jego mieszkańcom i mieszkankom uda się wyzwolić z tej szarej, ponurej egzystencji? Czy zechcą?

Tańczą, aby uciec od przeznaczenia i powstrzymać nudę. Każdego dnia. Z precyzją, zapałem, pasją.
Przypadkowe spotkanie, chęć ciągłych poszukiwań – być może, może ta czwórka przyjaciół popełni najważniejszy, najbardziej buntowniczy ze wszystkich czynów, może pozwolą się zadziwić życiu.
Wielu myślicieli wskazywało na znaczenie narracji, sposobu opowiadania historii, w procesie zmierzającym do tego, co nazywamy cywilizacją. Potrzebujemy opowieści, aby „nadać sens” otaczającemu nas światu i wszystkiemu, co kryjemy w sobie.

Jak ujął to Emil Cioran: „Cywilizacja zaczyna się od mitu, a kończy na zwątpieniu. Musimy na nowo odkryć nasze własne mity…”. Słuchając najnowszych doniesień naukowych, wydaje się, że koniec naszej termo-przemysłowej cywilizacji jest bliski. Wygląda na to, że nieodwołalnie weszliśmy w erę zwątpienia albo – powiedzmy – w erę możliwości!

Nowy spektakl Antona Lachky’ego dla młodej publiczności zaczyna się od „nowego mitu”, który został wymyślony na tę okazję. Mitu, który wskazuje na upadek naszego współczesnego świata, jednocześnie szkicując kontury możliwego odrodzenia.
choreografia: Anton Lachky
występują: Evelyne de Weerdt, DunyaNarli, Nino Patuano, Lewis Cooke
tekst: Eléonore Valère-Lachky
głos: Eléonore Valère-Lachky (język francuski), Tarek Halaby (język angielski), Kim Ceysens (język holenderski)
lektorka: Joanna Pszczoła
produkcja: Anton Lachky Company
koprodukcja: Mars – Mons arts de la scène, Charleroi danse – Centre Chorégraphique de la fédération Wallonie-Bruxelles, Centre culturel de Verviers, Pierre de Lune Centre Scénique Jeunes Publics de Bruxelles, Le Centre Culturel du Brabant Wallon
wsparcie i pomoc: FédérationWallonie-Bruxelles, Loterie National – FWB, Service Général de la Création Artistique – Service de la danse
możliwość odbycia prób dzięki uprzejmości: Le Marni, Le Centre Culturel Jacques Franck, La Roseraie, le CCBW, La Balsamine, Charleroi Danse

Zdjęcia