Wydarzenie

Jørgen Knudsen _ Jørgen Knudsen

Koncert projektu Growth w Polsce

Growth (rozwój) jest kontynuacją wielce udanego projektu Wealth (bogactwo), który we współczesny sposób koncentrował się na ekonomii i globalizacji.
Muzyka projektu będzie wydana na płycie tej zimy. Koncerty są stonowaną, niezwykle wrażliwą medytacją na temat przestrzeni, w której dany koncert się odbywa. Projekt skupia się na procesie wytworzenia szczoteczki do zębów, zarówno w geograficznym, ekonomicznym jak i ekologicznym aspekcie.
Knudsen jest z wykształcenia technikiem chemii, karierę muzyczną zaczął od eksperymentalnego punk rocka ok. 1980 roku, w latach 80. tworzył muzykę punkową i eksperymentalną. W latach 90. wraz z Perem Henrikiem Svalastogiem tworzył projekt Information, a także wydał kilka płyt w wytwórniach Beatservice i Rune Grammofon. Od początku lat 80. tworzył dla teatru i produkcji tanecznych.
W roku 2007 wraz z Bjørnar Habbestad założył wytwórnię +3dB.  W roku 2008 wytwórnia wydała 8 zespołów, które odbyły także tournee po krajach azjatyckich, m.in. Chinach, Tajwanie, Singapurze i Bangkoku.