Wydarzenie

Śląski Teatr Tańca _ Kroniki Sąsiedzkie

choreografia: Jacek Łumiński
tancerze: Sylwia Hefczyńska-Lewandowska, Korina Kordova, Sebastian Zajkowski, Aleksander Kopański
muzyka: 1 część: Paweł Szymański, Gotan Project
2 część: Wojciech Blecharz , Każdemu Wolno Kochać – Z. Karasiński i E. Schlechter; Es Wird in Hundert Jahren Wieder so Ein Fruhling Sein
światła: Marcin Wadowski
kostiumy: Łukasz Kamiński
czas trwania: 1 część: 40 min
2 część: 34 min

„(…) Łumiński prezentuje kolejne litery swojego choreograficznego alfabetu, naznaczone jego charakterem pisma. Każda figura jest inna, a mimo to przynależy do indywidualnego ciągu (…)Największym atutem jest tu prostota i czystość ruchu(…)brawa należą się czwórce tancerzy za wykonanie, w którym  amatorzy i wytrawni tancerze siedzący na widowni dostrzegli zapewne wiele figur wymagających sporej sprawności i biegłości w tanecznym rzemiośle”

Aleksandra Czapla, Gazeta Wyborcza

„Pozytywne wibracje w wykonaniu Śląskiego Teatru Tańca! Atletyczny, pełen wigoru ruch, pomysłowość zawarta w czasie i różnorodnym nastroju budowanym przez muzykę kontrastuje ze scenami  mniej tanecznymi. Kolejną opozycję- fizyczny taniec współczesny i akrobatykę, sugeruje zainstalowany na scenie drążek gimnastyczny. Spektakl jest połączeniem improwizacji i choreograficznych konceptów. Niektóre sekwencje “Zobaczyć Świat w Ziarnku Piasku” są pełne wdzięku i olśniewają, szczególnie ruch ramion i tułowia w solo jasnowłosego tancerza”

George Jackson, Danceviewtimes

Zdjęcia