Wydarzenie

Joe Alter Dance Group _ Lustro w lustrze

”Lustro w lustrze” Choreografia/Improwizacja: Joe Alter Muzyka: Arvo Pärt Kostium/Światło: Joe Alter Premiera: Lublin, 12 listopada 2005 Czas całości: 35 min

Joe Alter, tancerz, choreograf, nauczyciel, założyciel i dyrektor Joe Alter Dance Group. Dyplom i specjalizację z choreografii i technologii tańca uzyskał na Uniwersytecie Stanowym w Ohio. Jego prace były prezentowane w USA (The Kitchen, The Sylvia and Danny Kaye Playhouse, the and 92nd St. Y Harkness Center for Dance in New York City), a także w Niemczech, Polsce i Jugosławii. Joe Alter jest autorem programu „Polish Project”, którego celem było umożliwienie młodzieży ze środowisk upośledzonych z całej Polski uczestnictwa w kreacji artystycznej. Obecnie Joe Alter jest wykładowcą w San Diego State University.

Elizabeth Swallow współpracowała m.in. z Dance Alloy pod kierownictwem Marka Taylora, Terry O’Connor, David Rouseve, Nina Martin, Nancy McCaleb. Jej autorskie choreografie były prezentowane w San Diego Museum of Contemporary Arts, The Academy of Performing Arts, a także Sushi Performance and Visual Arts. Obecnie Elizabeth Swallow jest członkiem kompanii McCaleb Dance. Po raz pierwszy współpracuje z Joe Alterem.

Aleksander Kościów, kompozytor. Ukończył Akademię Muzyczną w Warszawie (1998) pod kierunkiem profesorów: M. Borowskiego (kompozycja) i B. Sroczyńskiego (altówka). Obecnie jest wykładowcą Akademii na wydziale kompozycji. Jego prace prezentowane były na wielu festiwalach i koncertach muzyki współczesnej w Polsce, a także w Niemczech, Rosji, Ukrainie, Japonii, Włoszech i Francji. Od 1999 roku współpracuje z Joe Alterem.

Udział Joe Alter Dance Group w Międzynarodowych Spotkaniach Teatrów Tańca w Lublinie jest wpierany przez Uniwersytet Stanowy w San Diego.