Wydarzenie

W&M Physical Theatre _ Made in Polska – muzeum wyobraźni

Choreografia: Wojciech Mochniej we współpracy z Tomaszem Wygodą Wykonawcy: Wojciech Mochniej, Tomasz Wygoda Światło: Aleksandra Machnik (projekt oryginalny: Steve Isom) Kostiumy: Quinn McCrimmon Premiera: Kwiecień 2004 Czas: 50 min

„Made in Polska” to spektakl polskich zawodowych tancerzy i choreografów, których podstawowym celem było zweryfikowanie obrazu polskiego tancerza – mężczyzny, a także dyskusja ze stereotypami dotyczącymi mężczyzn w szerszym społecznym kontekście. Spektakl jest wyjątkowym spotkaniem dwóch tancerzy, dwóch mężczyzn którzy chcą opowiedzieć nam o ważnych wydarzeniach, spotkaniach, emocjach, które były i wciąż są częścią ich życia… życia każdego faceta. Spektakl był prezentowany z dużym powodzeniem zarówno w Kanadzie jak i w Polsce.

W&M Physical Theatre powstał w 1994 pod nazwą Gdański Teatr Tańca i jest wspólnym przedsięwzięciem Melissy Monteros i Wojciecha Mochnieja. Choć współpracują ze sobą już od 12 lat Artyści wciąż wnoszą do wspólnej pracy odrębne spojrzenia na sztukę. Efektem tej współpracy jest oryginalna mieszanka dynamiki ruchu, intensywnych emocji i surowej fizyczności. Ich prace często określane są jako „mocne”, „niepokojące”, „przypominające Grotowskiego”. Zespół występował w Austrii, Finlandii, Niemczech, Węgrzech, Litwie, Włoszech , Estonii, Szwecji i oczywiście w Polsce i Kanadzie.