Wydarzenie

Dancing People Company _ Manufactured Entanglements

Grupa „Dancing People Company” została założona przez Robin Stiehm w 1993 roku. Założycielka zespołu tańczy zawodowo od 20 lat. Występowała m.in. w Minnesota Dace Theatrepod kierunkiem Loyce Houlton. W 1987 rozpoczęła współpracę New Dance Ensemble/Lab i brała udział w chorografiach wielu najwybitniejszych choreografów współczesnych, m.in. Merce Cuningham, Ralph Lemon i Bebe Miller. Od 1989 roku działa samodzielnie prezentując swoje prace chorograficzne  z własnym zespołem oraz w Zenon Dance Company, Ballet Arts Minnesota i Minnesota Orchestra.

W swoich pracach Stiehm wykorzystuje szerokie dośwoadczenie w tańcu klasycznym i współczesnym tworząc różnorodne i wyraziste chorografie. „Jej taniec nie jest pozbawiony dramaturgii. Jest ona jednak ukryta, często zagadkowa i abstrakcyjna. Watek wiąze się zazwyczaj z relacją między tancerzami lub z dramatycznym impulsem muzycznym – Stiehm doskonale wykorzystuje ekspresyjne i często nieoczekiwane efekty muzyczne.”

choreografia: Robin Stiehm
tańczą: Eric Boone i Kelli Tennyson Tonko
muzyka: Annie Gosfield
Humorystyczne spojrzenie (choć humor to gorzki) na taniec kobiet i mężczyzn poprzez życie. Elementy tańca towarzyskiego ilustrują emocjonalny dystans, jaka para ta usiłuje między soba utrzymać.