Wydarzenie

Masterclass Ailey II

Zapraszamy do udziału w masterclassie pod kierunkiem obecnego dyrektora artystycznego Ailey II – Troya Powella  przy udziale tancerzy zespołu: Caroline Theodora Dartey Marcel Wilson, Jr.
Proponowany masterclass został przygotowany specjalnie dla profesjonalnych tancerzy, absolwentów szkół baletowych i studentów kierunków tanecznych i choreograficznych.
godz.12.00 – 14.00

Prosimy o nadsyłanie zgłoszeń wraz z krótkim tanecznym CV do dnia 12 listopada.
Decyduje  kolejność zgłoszeń. Jeśli przed wyżej wymienionym terminem lista uczestników będzie zapełniona, nabór zostanie zakończony wcześniej.
Ilość miejsc ograniczona.

TROY POWELL, Dyrektor Artystyczny, Ailey II

Ailey II Artistic Director Troy Powell. Photo Eduardo Patino, NYC1 lipca 2012 roku Troy Powell został drugim prowadzącym Ailey II od założenia w 1974. Nowojorczyk, Powell rozpoczął naukę tańca w wieku 9 lat na Ailey School, jako stypendysta. Po ukończeniu High School of Performing Arts, został członkiem Ailey II i dołączył do Alvin Ailey American Dance Theater w 1991. Wraz z innymi artystami podróżował przez 10 lat po Stanach Zjednoczonych, Ameryce Południowej oraz Afryce Południowej zanim został mistrzem w Ailey School i choreografem w Ailey II. Ułożył choreografię do Alvin Ailey American Dance Theater, Ailey II, Ailey School, Dallas Black Dance Theater, National Dance Company of the Bahamas oraz Alaska Dance Theater, a także do trzech odcinków “Ulicy Sezamkowej”. Gościnnie współpracował z takimi artystami jak Batsheva, Dallas Black Dance Theater i Complexions. Powell wystąpił w reklamie American Express z artystami z Ailey, a także pojawił się w telewizji w The Coloured Museum George’a C. Wolfe’a, w występach Great Performances telewizji PBS: specjalnym wydaniu Dance in America A Hymn for Alvin Ailey, w choreografii Judith Jamison, „America’s Next Top Model”, a ostatnio w polskiej wersji „So You Think You Can Dance”.

CAROLINE THEODORA DARTEY – Genewa /  Szwajcaria
Ailey II's Caroline Theodora Dartey. Photo by Kyle Froman
Trenowała gimnastykę artystyczną w swoim rodzinnym mieście w wieku pięciu lat, osiągając w rezultacie światowy poziom i wygrywając zawody w Szwajcarii w jej kategorii w latach 2009-2011. Później zaczęła tańczyć na Conservatoir Populaire de Musique, Danse et Théâtre w Genewie. Dartey była także stypendystką w szkole Ailey School oraz występowała w Memoriale Alvin’a Ailey podczas Ailey New York City Center w 2017 roku. To jej pierwszy sezon w Ailey II.

 

MARCEL WILSON , JR  – Bronx /  Nowy Jork
Ailey II's Marcel Wilson, Jr. Photo by Kyle Froman
Ukończył Ailey/Fordham BFA Program in Dance. Zaczął tańczyć w wieku 15 lat, jako uczeń Talent Unlimited High School. Jako stypendysta trenował również w Martha Graham School, Dance Theater of Harlem, Manhattan Youth Ballet, Arts Umbrella oraz w szkole Ailey School. Występował gościnnie z artystami z Tokio Ballet School oraz wziął udział w Paradzie Macy’s z okazji Święta Dziękczynienia. Wykonywał choreografie Alvin’a Ailey, George’a Balanchine’a, Marthy Graham, William’a Forsythe, a także Jiří Kylián’a. To jego pierwszy sezon w Ailey II.

Zgłoszenia prosimy przysłać na adres: warsztaty.taniec@ck.lublin.pl
Koszt masterclass: 120 zł/ 110 zł*
*opłata za udział w warsztatach dla uczestników zajęć Centrum Ruchu

Wpłat można dokonywać po potwierdzeniu informacji od organizatorów o wpisaniu na listę uczestników na numer konta:
Bank PKO S.A. 61 1240 1503 1111 0010 0136 6780 tytułem “Masterclass – Ailey II”
Adres odbiorcy: Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, 20-007 Lublin