Wydarzenie

Masterclass dla tancerzy zaawansowanych z artystami Tanztheater Wuppertal Pina Bausch

Zapraszamy tancerzy z doświadczeniem i choreografów, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę i umiejętności poprzez intensywną pracę z wybitnymi artystami, którzy przez wiele lat byli związani z Tanztheater Wuppertal Pina Bausch: Nazareth Panadero i Januszem Subiczem.

W ciągu 3 dni masterclassu (19-21 listopada) prowadzący zaproponują uczestnikom podążanie ich autorską „drogą wyobraźni”, wskazując możliwości osobistego rozwoju w procesie poszukiwania rozwiązań i stawiania pytań o taniec, twórczość, sztukę. Zaproszą uczestników do próby zgłębienia „stylu i filozofii” Piny Bausch, pytając o jej aktualność i żywotność we współczesnym świecie tańca.

Harmonogram:
19.11 (piątek) / godz. 13:00-17:00
20-21.11 (sobota-niedziela) / godz. 12:00-16:00

Nazareth Panadero (Hiszpania) – uzyskała dyplomy z tańca klasycznego uczelni w Madrycie i Saragossie, a następnie tańczyla w dwóch kompaniach we Francji: Ballet Théatre Contemporaine d’Angers oraz Ballet de Poche w Paryżu.
W latach 1979 – 2021 związana z Tanztheater Wuppertal Pina Bausch, gdzie występowała w najbardziej znanych dziełach Piny Bausch oraz choreografów gościnnych (Tim Etchells, Alain Lucien Øyen, Reiner Behr). Z zespołem TTW pożegnała się w roku 2021.
Jest laureatką wielu nagród, m.in. Premio Andorra za rolę w spektaklu “Palermo, Palermo” Piny Bausch (2000), Premio Nacional de Danza (Hiszpania – 2014), Medalla de Oro por el mérito en Bellas Artes (Hiszpania – 2019).
Wystąpiła w filmach “Porozmawiaj z nią” Pedro Almodovara oraz „Pina” Wima Wendersa.
Tworzy także własne prace i we współpracy z wybitnymi tancerzami TTW, m.in. Januszem Subiczem (“Nanna quiere bailar”) czy Michaelem Streckerem (“Live and Let Live”, “Two Die For”).

Janusz Subicz (Polska) – absolwent warszawskiej Szkoły Baletowej, na początku kariery związany z Teatrem Wielkim w Warszawie, a następnie z zespołami L´Opéra de Marseille, Ballett Théâtre Contemporaine dAngers, Nurkil Dance Company, Felix Blaska Dance Company.
Z Tanztheater Wuppertal Pina Bausch był związany w latach 1979-94, biorąc udział w spektaklach uznawanych za flagowe przykłady estetyki teatru tańca: “Sinobrody – Słuchając muzyki z opery Zamek Księcia Sinobrodego” czy “Goździki” (Nelken). Od roku 1994 działa niezależnie jako pedagog, prowadząc warsztaty i współpracując z teatrami na całym świecie. Jest założycielem Centrum Pracy Twórczej w Jagniątkowie.


Koszt udziału: 200 zł

Zgłoszenie zawierające krótki opis tanecznego doświadczenia w postaci krótkiego bio proszę przesłać na adres warsztaty.taniec@ck.lublin.pl
Decyduje kolejność zgłoszeń.
Deklaracja uczestnictwa obejmuje zakłada udział we wszystkich trzech dniach warsztatu.
Liczba miejsc jest ograniczona.