Wydarzenie

Masterclass z tancerzami Company Wayne McGregor

Do udziału w masterclass zapraszamy doświadczonych tancerzy, absolwentów szkół baletowych i studentów kierunków tanecznych i choreograficznych.

O zajęciach:

Tancerze z Company Wayne McGregor poprowadzą wymagającą lekcję, która będzie oddawać wewnętrznie zróżnicowany i dynamiczny język ruchu Wayne’a McGregora. Uczestnicy warsztatów wezmą udział w ćwiczeniach choreograficznych o charakterze laboratoryjnym. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z choreograficznymi narzędziami opartymi na zadaniach, które stosowane są w Studiu McGregora przez jego tancerzy. Zadaniem tych narzędzi jest otworzenie nowych drzwi do indywidualnej kreatywności uczestników oraz wytworzenie innowacyjnych form kreowania ruchu.


Biogramy prowadzących

Jacob O’Connell

Urodzony w Swindon (Wielka Brytania), posiada korzenie Irlandzkie oraz Jamajskie. Uczył się przez 5 lat w zespole Swindon Dance, jednocześnie występując w Swindon Youth Dance Company. W 2015 roku, zdobył tytuł „Młodego Tancerza” w kategorii taniec współczesny przyznawanego przez BBC, za zatańczenie choreografii Amandy Britton i Alexandra Whitleya. Kontynuował swoją edukację w Rambert School of Ballet and Contemporary Dance, jednocześnie występując w spektaklach Rambert Company („Tomorrow”, „Other Works”), jak również w takich kompaniach jak: Ross McKim’s Vision Company, INALA (w choreografiach Marka Baldwina). Dodatkowo, stworzył bądź współpracował przy tworzeniu spektakli powstałych w Sadler’s Wells. Jacob dołączył do Company Wayne McGregor w 2017 roku.

Eileih Muir

Urodzona w Derby (Wielka Brytania), uczyła się w London Studio Centre, a następnie uzyskała tytuł magistra od The London Contemporary Dance School. Zanim dołączyła do Alston Dance Company, odbyła staż taneczny w NDCWales. Po odejściu z kompanii, Eileih pracowała głównie jako freelancerka w projektach takich artystów jak: Joss Arnott, Itzik Galili oraz Shobana Jeyasing. Występowała gościnnie także w wielu kompaniach tanecznych w całej Europie. Oprócz bycia tancerką, Eileih jest współzałożycielką kompanii o nazwie „Flavour&Some” zajmującej się tworzeniem sztuki multidyscyplinarnej, w której razem ze swoim partnerem choreografuje i reżyseruje doświadczenia o charakterze immersyjnym. Eileih dołączyła do Company Wayne McGregor w czerwcu 2019 roku.

Prosimy o przysłanie uzupełniony formularza zgłoszeniowy do dnia 7 listopada. Jeśli przed wyżej wymienionym terminem lista uczestników będzie zapełniona, nabór zostanie zakończony wcześniej.
Decyduje  kolejność zgłoszeń. Ilość miejsc ograniczona.

Kwota: 100 zł
Dla uczestników masterclassu koszt udziału w Warsztatach tańca współczesnego w dniach 16 -17 listopada 150 zł

 

Lokalizacja

Centrum Spotkania Kultur, Plac Teatralny, Lublin, Polska