Wydarzenie

Ioanna Paraskevopoulou _ MOS

Dwie osoby performujące wchodzą w dyskurs z różnymi seriami obrazów i starają się przekazać własną transkrypcję do nich. Ciało i (mikro)ruchy współistnieją z osobliwymi przedmiotami i materiałami, aby działać jako środek do produkcji dźwięku. Owe oddziaływania na przedmioty i materiały są intensyfikowane, zatrzymywane, powtarzane i zniekształcane w celu wzmocnienia wrażeń dźwiękowych.

W ramach formuły scenicznej poszczególne informacje są selekcjonowane z ponownie wykorzystanych materiałów, zachęcając w ten sposób osoby oglądające do generowania nowych połączeń i wzajemnych powiązań. Sukcesywnie przekształcają się w słuchających prowizorycznej i heterogenicznej ścieżki dźwiękowej, która rozwija się przed nimi. Osoby występujące pośredniczą między archiwum a publicznością, oferując swoje własne ujęcia, komponując własną adaptację dźwiękową nieliniowego scenariusza filmowego i koniec końców wybierając, co można było usłyszeć.

„MOS”* to gra sceniczna operująca pomiędzy widocznymi i ukrytymi relacjami, które istnieją między ruchem, dźwiękiem i obrazem, wzmacniając narracje, które powstają z wzajemnego oddziaływania i współistnienia pozornie niepasujących do siebie źródeł archiwalnych, tym samym uwidaczniając elementy, których nie można łatwo zobaczyć lub usłyszeć.

* Słowo/akronim „mos” ma ponad 20 definicji. Oto niektóre z nich: make optical splices / microphone off stage / microphone out of service / minus optical signal / minus optical stripe / minus optical sound / missing of sound / mit ohne stimme / mit out sprechen / mixer out smoking / motion on screen / motor only shot / motor only sync / music on side / muted on screen / muted on sound / muted optical stripe.

koncepcja i choreografia: Ioanna Paraskevopoulou
występują: Georgios Kotsifakis, Ioanna Paraskevopoulou
wsparcie techniczne audio i projektowanie dźwięku na żywo: Danis Chatzivasilakis
scenariusz: Elena Novakovits
projekt oświetlenia: Eliza Alexandropoulou
projekt oświetlenia trasy: Eliza Alexandropoulou, Tzanos Mazis
realizacja wideo: Konstantinos Asimakopoulos
scenografia i kostiumy: Ioanna Paraskevopoulou
edycja wideo: Ioanna Paraskevopoulou
konstrukcje drewniane: Miltos Athanasiou
projekt plakatu: Bois Futuri
zdjęcia: Pinelopi Gerasimou
zarządzanie produkcją: Ioanna Paraskevopoulou
zarządzanie trasą: Cultόpια i Ioanna Paraskevopoulou
koordynacja trasy: Christina Liata (Onassis STEGI)
specjalne podziękowania dla: Eleni Tzarou, Thanosa Daskalopoulosa, Alexandrosa Tomarasa
produkcja: Onassis STEGI. Spektakl po raz pierwszy zaprezentowano w ramach Onassis New Choreographers Festival. Prezentacja MOS w Lublinie jest możliwa przy wsparciu programu Onassis STEGI „Outward Turn”.
czas trwania: 40 min

Zdjęcia