Wydarzenie

Dada von Bzdülöw _ Nie było, nie będzie, czyli nie ma

Teatr powstał w 1993 roku. Współpracuje z Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku  i Teatrem Miejskim w Gdyni. Teatr zdobył liczne nagrody na festiwalach w Polsce, występował także za granicą, m.in. w Niemczech, Francji, Danii i Anglii.

„Język, którym posługuje się Teatr Dada określa się zawsze na nowo przy realizacji kolejnych przedstawień. Temat czy też idea spektaklu to wynik literackiej inspiracji. Teatr, taniec, mim są dla Dada nierozdzielną materią wodowiska.”

Nie było, nie będzie czyli nie ma

reżyseria: Leszek Bzdyl
choreografia: Katarzyna Chmielewska, Leszek Bzdyl
występują: Katarzyna Chmielewska, Patrycja Kujawska, Leszek Bzdyl, Jarosław Helwet

„Absolutnym odkryciem była dla mnie (…) choreografia teatru Dada von Bzdulow. Spektakl „Nie było, nie ma  i  nie będzie” to – rozegrany przy pomocy jarmarczno – cyrkowych rekwizytów – historia oswajania mechanicznej lalki o kanciastych ruchach, przez kogoś, kto przyjął maskę sentymentalnego Pierrota, nauczyciela uczuć, by potem brutalnie odrzucić. Dlaczego nie ma miłości  ni dobra tłumaczy opowieść o chłopcu odartym ze skóry, swoisty manifest okrucieństwa, dla którego pointą jest ironicznie infaltylny taniec w stylu amerykańskich music-halli (…)”.

Joanna Chojka, „Gazeta Morska”, 19.07.96