Wydarzenie

Nanine Linning / Scapino Ballet Rotterdam _ No artifical sweetener

(choreografia stworzona specjalnie dla Scapino Balette Rotterdam)

choreografia: Naninie Linning
światło: Marijke van Diunhoven
muzyka: E.O.G
kostiumy: Petra Finke
występuje:  Ederson Rodrigues Xavier, Douglas Bateman, Adam Ster

 

Naninie Linning uważana jest za jeden z najbardziej obiecujących talentów choreograficznych w Holandii. Ukończyla Akademię Tańca w Rotterdamie w 1998 roku, podczas studiów opracowła siedem choreografii – były to choreografie solowe, duety i tance grupowe. Do kręgu profesjonalnych choreografów dostała się dostała się dzięki stypendium z Fundacji Księcia Bernarda. Od tego czasu osiąga sukcesy jako niezależny choreograf pracując z własnym zespołem PIPSTRES dzialającym w ramach przygotowanego przez nią projektu kulturalnego.

Scapino Ballet Rotterdam, duzy zespół tańca modern zaproponował jej pracę choreografa zespołu, jej zadaniem jest przygotowywanie spektakli przewidzianych do wystawienia na dużej scenie.

Linning wie dokładnie czego chce od swoich tancerzy: „Mam swoją koncepcję, swoje pomysły  i swoja estetykę. Jestem otwarta na nowe rozwiązania, ale moim zdaniem talentem tancerza jest przede wszystkim jego taniec. Tancerze mogą być twórczy, ale jeśli chcą coś osiągnąć jako choreograf, to ja jestem osobą, która ma wyjść z pomysłem, a nie korzystać z kreatywności innych.