Wydarzenie

Iwona Olszowska _ O kobiecie, której nie było…?

Choreografia i wykonanie: Iwona Olszowska Inspiracja: Plakat Rafała Olbińskiego i, jak zwykle, życie Muzyka: music to be born Scenografia: Ela Szczepaniak Premiera: maj 2003 Czas: 30 min

Iwona Olszowska, założyciel i kierownik artystyczny Eksperymentalnego Studia Tanecznego, pedagog, choreograf, tancerka.

Jest autorką 19 choreografii dla EST. Obecnie tworzy choreografie solowe, telewizyjne i teatralne, m.in. “Wspólny pokój” w Teatrze Starym w Krakowie, „Trupa Tomasza Dropsa” w Teatrze STU, „Chicago” w Teatrze Muzycznym w Gliwicach, „Uroczystość” w Teatrze Rozmaitości (reżyseria Grzegorz Jarzyna). Współpracuje z fotografikiem Aleksandrą Skurą i Jarosławem Baranikiem, a także z kompozytorami Przemysławem Ślusarczykiem i Michałem Bookovskim.

Realizowała wiele projektów artystycznych, m.in.: z Liz Lerman Dance Exchange, Projekt Pandora, Projekt Polski, Powrót do tradycji, “Hałda” ,”Aurora” z Maidą Withers, „Więcej tańca” i „Taniec bez tajemnic” z gośćmi EST oraz program wymiany między EST i Dance Alabama.

Otrzymała nagrody za choreografie oraz za konsekwentną kontynuację własnej drogi twórczej, osobowość sceniczną oraz stypendium Fundacji Batorego (ArtsLink w Nowym Jorku).

www.republika.pl/wolnastrefa