Wydarzenie

Carol Brown _ Ocean Skin

Carol Brown odebrała staranne wykształcenie taneczne na Uniwersytecie w Otago w Nowej Zelandii, a następnie na Wydziale Tańca i Wydziale Sztuk Teatralnych Uniwersytetu Surrey. Jest też stypendystką Lusy Ullmann i Williama Evansa, pracowała jako wykładowca choreografii na Uniwersytecie Surrey, wykładowca tańca Uniwersytetu Brighton, jest dyrektorem artystycznym Carol Brown Dances oraz gościnnym choreografem The Palace Theatre w Londynie. Wspomaga w charakterze konsultanta Program Połączonych Sztuk King’s Alfred College. Jest tez aktywna artystycznie przygotowując kolejne własne spektakle i współtworząc dzieła innych grup tanecznych, podróżując i poznając nowe tendencje i techniki. Otrzymała w 1999 roku Nagrodę Jerwooda za choreografię.

Lisa Torun – choreograf, tancerka i śpiewaczka pochodzi ze Szwecji, gdzie rozpoczynała, swoją edukację w zakresie tańca, śpiewu operowego i muzyki. Naukę kontynuowała w londyńskim Studio Centre. Od 1996 roku pracuje z Carol Brown, jako tancerka współpracowała też z Matthew Hamiultonem, Bunty Matthiasem, Ianem Spink, a ostatnio Pete Shentonem i Live Bait Dance Theatre w Dance 4. w czerwcu otrzymała stypendium Lisy Ullman na wyjazd do Nowego Jorku celem studiowania technik tańca Kleina i prezentowania własnych przedstawień.

„Bogata fakturowo, pomysłowa choreografia, która niesie w sobie warstwy obserwacji na temat języka ciała i związków między ludźmi. Jest to błyskotliwy, prowokacyjny dodatek do poszerzającego się repertuaru.” – pisze krytyka.

choreografia: Carol Brown

muzyka: Russell Skoons
światło: Philippa Wickham
efekty wizualne: Russell Skoons
kostiumy: Shanti Freed
tańczy: Carol Brown