Wydarzenie

Ogólnopolskie Warsztaty Tańca Współczesnego

NAUCZYCIELE

Joe Alter / USA

Joe Alter jest tancerzem, choreografem i nauczycielem tańca współczesnego od 25 lat. Uzyskał dyplom Uniwersytetu Stanowego Ohio ze specjalizacji choreografia i technologia tańca.
Jako dyrektor artystyczny Joe Alter Dance Group wystawiał swoje produkcje w The Kitchen, The Sylvia and Danny Kaye Playhouse, the 92nd ST. Y Harkness Center for Dance w Nowym Jorku, a także w Niemczech, Polsce i Serbii. Co więcej, we współpracy z międzynarodowymi partnerami stworzył “Polish Project” – program regionalnego zasięgu którego celem było umożliwienie młodzieży ze środowisk nieuprzywilejowanych z całej Polski uczestnictwa w kreacji artystycznej.
Prowadził zajęcia na wielu festiwalach w całej Europie Środkowo-Wschodniej; był gościnnie członkiem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie i po uzyskaniu statusu absolwenta także asystentem na Uniwersytecie Stanowym Ohio. Obecnie jest wykładowcą na Uniwersytecie San Diego w Kalifornii.

Interesują go technologie cyfrowe, neurologia, nauki kognitywne i kontemplacyjne praktyki posiadające potencjał do wzbogacania pracy nad choreografią, ruchem i pedagogiką tańca. Od zawsze najbardziej fascynuje go nieustające badanie kondycji ludzkiej poprzez ruch i struktury choreograficzne. Jego ostatnie produkcje to „Walking Through Ghosts” i „Everything Slips Away” dla PWST w Bytomiu oraz  „Świat jest pełen przeszkód: żadna z nich nie jest prawdziwa.” Joe Alter przygotowuje obecnie nową produkcje na zamówienie kompanii Lux Boreal z siedzibą w Meksyku.

Gry Bech-Hanssen / Norwegia

Swoją pracę jako profesjonalna tancerka zaczęła w 1995r występując w kraju i za granicą. Po ukończeniu edukacji w Narodowej Wyższej Szkole Baletu i Tańca w Oslo, przez następne cztery lata mieszkała w Sztokholmie gdzie występowała w musicalu Little Shop of Horrors , pracowała również jako freelancerka z różnymi grupami oraz choreografami takimi jak: as Francesco Scavetta, Un-Magrit Nordseth, Philippe Blanchard i wielu innych. Od 1999 mieszkała i pracowała w Oslo zajmowała się tańcem współczesnym współpracując głównie z Kreutzerkompani i Dansdesign. Jej współpraca z Karen Foss Quiet Works zaczęła się w 2009r. Oprócz tras po Norwegii i Szwecji, Gry występowała w Dani, Islandii, Niemczech, Francji, Włoszech, Wielkiej Brytani, Zimbabwe oraz na Litwie.
Jako nauczycielka pracowała w Narodowej Wyższej Szkole Baletu i Tańca w Oslo. Od 2007 roku posiada certyfikat instruktorki pilaste.

 

Witold Jurewicz / Polska
Nauczyciel tańca, choreograf, reżyser, performer, wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi (kierunek: choreografia), PPSKAK w Kaliszu i kursów instruktorskich w całym kraju. Założyciel, dyrektor artystyczny i choreograf Teatru Tańca Alter. W latach 1992-2008 dyrektor artystyczny Międzynarodowych Prezentacji Współczesnych Form Tanecznych w Kaliszu. Autor programu nauczania tańca współczesnego i teorii ruchu. Twórca techniki ruchu wykorzystującej punkt podparcia jako podstawę do ruchu zgodnego z indywidualną motoryką ciała. Współpracuje z teatrami dramatycznymi w całej Polsce, m.in.: Teatrem im. Jaracza w Łodzi, Teatrem im. Bogusławskiego w Kaliszu, Teatrem im. Słowackiego w Krakowie, Teatrem Polskim w Poznaniu, oraz Teatrem im. Modrzejewskiej w Legnicy. Bierze udział w licznych projektach tanecznych i teatralnych. Prowadzi warsztaty w kraju i zagranicą.

Marianne Kjærsund / Norwegia

Jest działającą aktywnie w Skandynawii tancerką-artystką. Uczęszczała do Norweskiej Szkoły Wychowania Fizycznego oraz Bodø University College, gdzie uzyskała dyplom nauczycielski z dziedziny baletu. Brała udział w wielu projektach solowych, współpracowała również z takimi artystami jak: Malin Hellkvist Sellén , Karen Foss Quiet Works, Hooman Sharifi, Inger Reidun Olsen, Mia Habib, Henriette Pedersen i Elle Sofe Henriksen. Marianna jest również nauczycielem tańca współczesnego i w swojej pracy wykorzystuje techniki improwizacji oraz relase.

Andreas Kuck – Niemcy/Holandia/Belgia

Urodził sie w 1978 roku w Hamburgu. W 1999 roku uzyskał dyplom nauczyciela tańca w szkole Lola – Rogge w Hamburgu. W październiku tego samego roku przeniósł się do Rotterdamu by kształcić się w tamtejszej akademii tańca (Codarts), którą ukończył w 2001 roku.
W latach 2001- 2007 jako profesjonalny tancerz występował w grupie tanecznej Krisztiny De Châtel jednocześnie pracując dla takich choreografów jak Krisztina de Châtel, Jack Gallagher, Neel Verdoorn, Inari Salmivaara, Mauricio De Olivera, Marina Abramovic i wielu innych..
W kwietniu 2007 zdecydował się na karierę freelancera jako tancerz, nauczyciel i szef prób dla Krisztiny de Châtel, Jensa Van Daele, Neela Verdoorn, Suzy Block i Cecilii Moisio. Jest autorem programu Amai (De Châtel): watch me if you can… (patrz na mnie jeśli potrafisz…) (Holandia) i on the search (szukając),dla Tanzempore w Hamburgu.  Oprócz tego współpracował tez z artystą wizualnym Bogomirem Doringerem przy projekcie Deranged (Holandia).
Gościnnie naucza tańca w Rotterdamie, Hamburgu, Berlinie, Nowym Jorku, Korei, Bremie i w wielu innych miejscach.Wstąpił do WArd/waRD – Ann van den Broek w 2009 roku i tańczy w produkcjach We Solo Men i Q61. W czerwcu 2010 był asystentem Ann van den Broek przy spektaklu E, stworzonym z myślą o studentach Artez Danceac Ademy w Arnhem (projekt Mixed Emotions).

Sylvie Pabiot / Francja

Po studiach filozoficznych (dyplom) i tańca współczesnego (Akademia Tańca w Clermont-Ferrand, Uniwersytet Paryski 8, Narodowe Centrum Choreografii / Mathilde Monnier w Montpellier), Sylvie występowała z różnymi grupami, przede wszystkim z Maguy Marin (2000-2004), i przygotowywała choreografie do dziesięciu krótkich form. W roku 2004 założyła Wejna Dance Company, pod tym samym szyldem występuje też solo.
Występowała w “Fables à la Fontaine” z choreografią przygotowaną przez Lia Rodriguez z Brazylii, była choreografką w produkcji “Un détroit” w 2005 roku, zaraz po której posypały się oferty do kolejnych spektakli: “R” “OBJECTE”, “REZO”, “RUMEURS” i “1+1”. Sylvie uczestniczyła także w multidyscyplinarnych projektach na pograniczu dramatu, muzyki i wideo.

Posiada narodowy dyplom nauczycielski(DE) i prowadzi wiele warsztatów.


Evangelos Poulinas
 – Grecja/Szwajcaria

Urodził sie w Grecji. Studiował w Państwowej Szkole Tańca w Atenach i w Tisch School przy Uniwersytecie Nowojorskim. Pracuje w Grecji i w Niemczech jako tancerz i choreograf przy swoich własnych projektach. Wstąpił do linga w 2008 roku.

 

 

 

Daniel Raček / Słowacja

Choreograf, tancerz i nauczyciel pracujący jako freelancer. Jego przygoda z tańcem rozpoczeła się w słowackiej grupie tańca folkowego Váh in Púchov. Od 1992 skupił się na tańcu współczesnym z wykorzystaniem improwizacji. W przeszłości współpracował z wieloma choreografami w kraju i za granicą takimi jak: Marta Renzi, Julyen Hamilton, Eszter Gal, Zuzana Hajkova, Ioana Popovici, Karen Foss, Jozef Fruček. Obecnie jest członkiem Debris Company Słowacja i Karen Foss Quiet Work z Norwegii, uczy również w konserwatorium w Banska Bystrica. W roku 2006 zdobył nagrodę Philipa Morrisa, KWIATY BALETU. Ukończył kierunek Matematyki i Fizyki na Uniwersytecie Comenianus, oraz wydział Muzyki i Tańca na Academy of Performing arts w Bratysławie.

Dario Tortorelli – Włochy/Holandia/Belgia

Urodził się w 1977 roku w Castellaneta we Włoszech. W 1995 ukończył Brenda Hamlyn School we Florencji jako tancerz i nauczyciel metody Enrico Cecchettiego. Tego samego roku rozpoczął karierę profesjonalnego tancerza w Jeune Ballet International Rosella Hightower w Cannes.
W 1997 roku jako solista przystąpił do w Ballet de L’Opera Nicei i pracował z choreografami takimi jak Marc Ribaud, Myriam Naisy, John Cranko, Robert North, Nils Christe, Youri Vamos, Eleonora Gori, Hodre Hector. Dla Ballet de L’Opera stworzył też swoja pierwszą choreografię- Assise. W 2001 roku przeniósł się do Holandii by tańczyć z grupą Introdans w pokazach przygotowywanych przez takich artystów jak David Parsons, Twyla Tharp, Adam Hugland, Jorma Uotinen, Ed Wubbe, Heinz Spoerli, Renato Zanella, Nicolas Musin, Nacho Duato, Hans van Manen, Ton Wiggers, Marise Delante, Lindsay Kemp i Nils Christe.

Od sierpnia 2004 roku rozpoczął karierę freelancera jako tancerz w różnych projektach holenderskich. Pracował z Jaakko Toivonen, Sarą Lourenco, Lucindą Childs, Bruno Listopad. Tańczył w wielu produkcjach Conny’ego Janssena Dansta. Oprócz kariery tancerza rozpoczął także pracę nad własnymi produkcjami (między innymi swoim własnym DivenD). Ostatnio stworzył krótkie solo Romeo Heart dla Dansateliers. Pracuje także jako nauczyciel tańca i szef prób.

W 2006 roku pracował po raz pierwszy z Ann Van den Broek przy E19 (richting San José) I kontynuował pracę z Ann przy I SOLO MENT, We Solo Men oraz Q61.