Wydarzenie

Kekäläinen & Company _ PERSOONA – OSOBA (Odbicia umysłu)

choreografia i koncepcja: Sanna Kekäläinen
muzyka: Aake Otsala
wykonanie: Sanna Kekäläinen, Johanna Rantanen

“Persoona – Osoba” to spektakl o człowieku, istocie, która usiłuje skonstruować obraz siebie samej poprzez odbicie się w drugim człowieku. Jest to próba poznania ludzkiej osobowości i tożsamości poprzez badanie, jak jesteśmy postrzegani i jak postrzegamy samych siebie. “Persoona – Osoba” to także spektakl o pojedynczej osobie. Wykonawcy próbują opisać różne aspekty bycia osobą lub tylko jej pustą konstrukcją. Naszkicowany zostaje obraz osoby i jej cienia a także cechy, które sobie przypisujemy lub, których się wypieramy.

“Persoona – Osoba” zawiera odniesienia do Becketowskiej absurdalnej rzeczywistości, jednak Sanna Kekäläinen w typowy dla siebie sposób tworzy oryginalne przedstawienie w formie intensywnego i otwartego procesu kreacji.

Kekäläinen & Company prezentuje najwyższy poziom fińskiego tańca współczesnego. Misją Kompanii jest promowanie tańca jako sztuki intelektualnej z potencjałem emocjonalnym i politycznym. Twórcą Kompani jest Sanna Kekäläinen, choreograf i tancerka. W swoich pracach łączy ona zamysł poetycki i konceptualny, filozofię i silną fizyczność oraz oryginalny język ruchu. Podstawową zasadą koncepcji twórczej Kekäläinen & Company jest idea międzynarodowego dialogu.