Wydarzenie

Lucy Suggate _ Pilgrim

„Pilgrim” jest fizyczną podróżą poprzez mistyczne muzyczne kompozycje stworzone przez kompozytora muzyki elektronicznej, Jamesa Holdena. Jest próbą zwrócenia uwagi na pradawny, ale wciąż występujący związek pomiędzy tańcem, a muzyką oraz uwypukleniem tkwiących w nich głęboko transformatywnych jakości.

Przebłyskują w tej pracy echa dziedzictwa brytyjskiego folku oraz pogańskiej wrażliwości, które przenikają się wzajemnie w stanach hipnotycznej euforii. Ruchowy słownik, z którego korzysta Lucy jest niezwykle eklektyczny, co prowadzi do bogactwa różnorodności zmian w percepcji, jak i wykonaniu. Przez cały czas wspierana przez czarowne i epickie rytmy, cały czas zadaje sobie i widzom pytanie: po co tańczymy?

W trakcie oglądania tego spektaklu, pozwólcie sobie zmienić własną perspektywę, uwolnijcie się od tego co dla Was znane i wygodne i zanurzcie się w głębiach własnej wyobraźni.

Koncepcja tej pracy zrodziła się w trakcie rezydencji Lucy Suggate oraz Sonii Gomez, która miała miejsce w ramach programu “Modul Dance” w GRANER (Hiszpania).

choreografia i wykonanie: Lucy Suggate
muzyka: James Holden
wyprodukowane przez: Arts Council England, British Council Artists International Development Fund. Festival TNT Terrasa, Marta Oliveres, Modul Dance, Mercat De les Flors,  Festival SONAR, Graner, BCN, Bora Bora oraz Dansehallerne DK.
specjalne podziękowania dla James Holden, Gemma Sheppard, Bush Hartshorn oraz Dance4
premiera: 2015
czas trwania: 45 min

Zdjęcia

Lokalizacja

Galeria Labirynt, Księdza Jerzego Popiełuszki, Lublin, Polska