Wydarzenie

Piotr Kurek _ Piotr Kurek

Artysta dźwiękowy i autor muzyki teatralnej m.in. do spektakli Lubelskiego Teatru Tańca. Współpracuje z portugalską wytwórnią Crónica i angielskim wydawnictwem Unknown Public. Koncertował na festiwalach teatralnych i muzycznych w Polsce (Międzynarodowy Festiwal Teatralny- Malta), Niemczech (Transmediale), Francji (Traverses), Rumunii, Białorusi i Austrii. Połowa duetu Ślepcy i audio-wizualnej grupy Oprawcy. Incydentalnie zbieracz małych, średnich i dużych instrumentów.

Inne Pieśni

Koncert projektu, który powstał z inicjatywy Ośrodka Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych “Rozdroża”. Materiał oparty jest na nagraniach z koncertu „Pieśni Bałkanów” (Slobodan Markovic, Petar Todorovic, Srbska Arhaika z Serbii, a także Argjiro z Albanii) zorganizowanego przez Ośrodek w listopadzie 2008 w studiu Polskiego Radia Lublin. Drobne fragmenty z tych nagrań wraz z dodatkowymi instrumentami (wibrafon, skrzypce, własne konstrukcje) zostały wykorzystane do pracy nad nowym materiałem ukazującym pieśni Bałkanów w mniej tradycyjnym kontekście.

Premiera projektu odbyła się podczas Festiwalu Tradycji i Awangardy Muzycznej „Kody” w maju 2009 r. Obecnie trwają prace na przygotowaniem wersji płytowej projektu, którego wydawcą będzie Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych „Rozdroża”.