Wydarzenie

Elisabetta Consonni _ Plutone

W coraz bardziej skomplikowanym systemie, podejmuję ryzyko zagubienia się. Potrzebuję zawieszenia od samej siebie. Czuję potrzebę spojrzenia na siebie w relacji do otaczających mnie wydarzeń. Potrzebuję chwili dla siebie, aby móc spojrzeć spokojnie. Tylko patrzeć, a nie działać. Aby móc dostrzec drobne i delikatne rzeczy w jak największym zbliżeniu. Bez przymusu ich rozumienia. Czekając. Poddając się sytuacji. Nic nie musieć robić. A jeśli coś dostrzegę, będę na to intensywnie patrzeć, pozwalając, aby natura tej rzeczy się objawiła.

“PLUTONE” to spektakl, który powstał w wyniku kontaktu z techniką medytacji „Vipassana” i potraktowania jej jako sposobu do namysłu nad światem, zbudowanego z delikatnej równowagi pomiędzy sobą samym, a światem zewnętrznym. Jest to przestrzeń do kontemplacji, którą tworzą punkty, które stale poszukują sposobów do wspólnego spotkania i interakcji. Jest to niemająca końca seria koncentrycznego rozwoju, na trasie którego pojawią się przestrzenie do faktycznego i potencjalnego spotkania. Pluton jest ostatnią z planet należących do układu słonecznego. Z punktu widzenia astrologicznego, Pluton kontroluje wszystko to, co niewidoczne i potężne, wpływa na rzeczywistość za pomocą delikatnych i utajonych sił, których działanie rozciągnięte jest w czasie. Jego domeną jest zarówno indywidualność, jak i wspólnotowość. Pluton jest czystą siłą woli, która dąży do realizacji osobistych celów. Może być siłą napędową do indywidualnej transformacji, ale również może posłużyć jako sposób do duchowego odnowienia całego pokolenia ludzi. Pluton wymaga, aby ego pozbyło się całego swojego ciężaru i balastu, aby odrzuciło paranoję związaną z pragnieniem posiadania władzy.

 

choreografia: Elisabetta Consonni
performerki:
Marta Ciappina, Olimpia Fortuni, Masako Matsushita (w procesie tworzenia wzięły udział Annamaria Ajmone oraz Sara Leghissa)
muzyka: Aftab Darvishi
oświetlenie: Violeta Arista
kostiumy: Lucia Gallone
produkcja: Fondazione Teatro Grande di Brescia
wsparcie: Industria Scenica- Residenza Rifugio Everest, Santarcangelo Festival, Manifattura K, Associazione Valdapozzo, PimOff
premiera: 9 listopada 2016
czas trwania: 40  min

Zdjęcia

Lokalizacja

Galeria Labirynt, Księdza Jerzego Popiełuszki, Lublin, Polska