Wydarzenie

Compagnie DRIFT _ pod niebieską świnią

dyrektor artystyczny i choreografia: Béatrice Jaccard, Peter Schelling
taniec i współpraca choreograficzna: Thomas Maucher, Mónica Muñoz Marin, Judith Rohrbach, József Trefeli, Marco Volta, Viacheslav Zoubkov
dramaturgia: Béatrice Jaccard
muzyka: François Gendre, Massimo Bertinelli
video: Jaccard Schelling with company & Budlana Baldanova
scenografia: Peter Schelling, Ronald Dörfler
światła: François Gendre
kostiumy: Daphné Ineichen
maski: Sylvia Tommasi
produkcja i kierownictwo zespołu: Beatrice Rossi
czas trwania: 60 min

Świat to zoo zagubionych dusz. Postaci są na wpół ludźmi, na wpół zwierzętami. Spektakl jest serią czasem irytujących, a czasem humorystycznych obrazó1)w, współistniejących obok siebie na równych zasadach.

Drift specjalizuje się w odkrywaniu absurdów dnia codziennego  i konsekwentnie we wszystkich swoich spektaklach buduje surrealistyczny świat, w którym taniec jest mieszaniną realizmu i abstrakcji, a opowiadane historie są jak nielinearne sekwencje niezwykłych obrazów. Są to fantastyczne, lśniące kolorami, często tragikomiczne sceny, w których pojedyncze gesty stają się podstawą rozbudowanych sekwencji ruchowych charakterystycznych dla Cie Drift. Zespół posiadł wyjątkową umiejętność wywoływania u widzów skrajnych uczuć: radości i smutku, śmiechu i głębokiej refleksji.

Dyrektorzy artystyczni, Béatrice Jaccard oraz Peter Schelling, założyli Compagnie Drift w roku 1992, lecz ich współpraca sięga lat 80-tych. Zespół podróżuje po całym świecie (odwiedził już 30 krajó2)w) i jest nagradzany na wielu festiwalach. W roku 2007 kompania otrzymałą prestiżową nagrodę Swiss Award for Dance and Choreography za całokształt twórczości.

Zdjęcia