Wydarzenie

Ann van den Broek _ Q61

pomysł i choreografia: Ann Van den Broek
tancerze: Dario Tortorelli, Cecilia Moisio, Andreas Kuck, Judith Ruiz Onandi, Frauke Mariën, Jan Deboom (understudy’s Emma Seresia, Denise Klevering)
muzyka i realiacja: Arne Van Dongen Song Wonderful Life by Nick Cave & the Bad Seeds
Światła: Bernie van Velzen
scenografia:  Niek Kortekaas
kostiumy: Ann Van den Broek
doradca: Marc Vanrunxt
konsultacja języka migowego: Marie De Corte
Technika: Bernie van Velzen, Frank van Schie
producent:  Johanna Korgel
Zdjęcia:  Maarten Van den Abeele
Opracowanie graficzne: Ontwerpbureau de Zagerij
Prapremiera: 27th of January  2011, ccBerchem, Antwerp
Premiera: 4th of February 2011, Korzo theatre, The Hague
Czas trwania: 70 min
koprodukcja: WArd/waRD (NL/B), Korzo productions (NL), ccBerchem (B) i Künstlerhaus Mousonturm Frankfurt (D). Wsparcie finansowego udzieliły Fundusz Performing Arts NL oraz rząd flamandzki

Q61 jest spektaklem przeznaczonym na szóstkę tancerzy składającym się z elementów zaczerpniętych ze wcześniejszych choreografii Ann Van den Broek, takich jak: FF+Rew 60, nagradzango Co(te)Lete, I SOLO MENT czy We Solo Men.

Sześć osobowości błąkających się po ograniczonej, wieloznacznej przestrzeni. Wiecznie zanurzonych w spiralę swoich emocji. Ból, pożądanie, agresja, strach, pragnienie i miłość. Nieokiełzana energia staje się bezcelowa; walka nie ma znaczenia. Rezygnacja i piękno akceptacji.

Ciała w emocjach. Ciała w zgodzie.

Nowa choreografia Anna Van den Broek jest umiejscowiona w strefie zmierzchu, stanie zawieszenia. W ruchomym krajobrazie osamotnionych emocji. Q61 powoli i rytmicznie przeradza się w długi, delikatny krzyk. Q61 jest dziełem bezgranicznie zasmucającym, a jednocześnie pełnym nadziei.

W Q61 Ann Van den Broek czerpie z materiału, który powstał w czasie dziesięciu lat badań rytmu, emocji i ruchu. Tworzy białą, delikatnie pulsującą kompozycję stale przekształcającego się ruchu.

Poprzez Q61 Ann Van den Broek w pewien sposób zamyka okres, w ramach którego wprowadziła na scenę skrajne emocje takie jak ból, pożądanie, agresja i strach. Dla niej produkcja ta jest końcem serii poprzednich produkcji, który łączą się wzajemnie. Jednocześnie, Q61 wyznacza nowy początek w rozwoju artystycznym Ann. W pewien sposób nadaje nowego wymiaru 10-letniej pracy Ann w charakterze choreografa w WArd/waRD.

Podczas tworzenia Q61 Ann Van den Broek współpracowała ze swoją w miarę stałą grupą tancerzy i twórców. Arne van Donggen jest odpowiedzialny za muzykę, Niek Kortekaas za scenografię, a Bernie van Velzen za światła.