Wydarzenie

Te'art Kam _ Raidho Ben Wunjo

Reżyseria i choreografia: Kamila Jankowska W drodze: Kama Jankowska, Kama Jezierska Muzyka: się stwarza….a kamień – wspiera w drodze wędrowca Światło: Witold Jurewicz Kostiumy: Te’Art Kam Premiera: Styczeń 2005 Czas: 40 min.

„I oto ukryty w sekretnej jaskini Serca, gdzie Duch i Materia ostatecznie się jednoczą, gdzie Pustka obejmuje wszystkie Formy, gdzie Wieczność radośnie wyśpiewuje pochwały wspaniałego Czasu, gdzie Wstępowanie i Zstępowanie trwają miłośnie objęte w dźwięku jednej klaszczącej dłoni – tutaj zawsze we wszechświecie Jednego Smaku, Kosmos rozpoznaje swoją prawdziwą naturę.

I pamiętasz? Tu w Sercu, gdzie ta para ostatecznie się jednoczy, cała gra, koszmar ewolucji, jest rozegrana, a ty jesteś dokładnie tam, gdzie byłeś, nim rozpoczął się Spektakl. Nagle wstrząśnięty całkowitą oczywistością, rozpoznajesz własną Pierwotną Twarz, twarz całkowitej Pustki, która uśmiech się jako całe stworzenie i śpiewa jako cały Kosmos. Pozostaje tylko uśmiech i odbicie księżyca w cichym stawie, późno w krystalicznie czystą noc.” Ken Wilber “Krótka historia wszystkiego”

Te’Art Kam tworzą Kama Jankowska i Kama Jezierska. Każda z Kam ma własne doświadczenia: życiowe, taneczne, reżyserskie, choreograficzne i aktorskie. Spotkały się w pracy nad projektem “Wycinanka” i okazało się, że podobnie “poszukują”… Od 2004 roku wspólnie pozwalają ciałom “gadać” dostępnymi dla nich językami z przekonaniem, że “zabawa to zbyt poważna sprawa by ją ignorować”. W taki sposób tworzą wypowiedzi sceniczne z radością wymieniając się doświadczeniami i cały czas się ucząc… Spektakl „Raidho Ben Wunjo” (to trzecia wspólna realizacja Kam) był grany i nagradzany na festiwalach w kraju i zagranicą, m. in. otrzymał II nagrodę „za poszukiwanie i rozwijanie indywidualnej drogi twórczej w choreografii” na XIII Międzynarodowych Prezentacjach Współczesnych Form Tanecznych – Kalisz 2005.