Wydarzenie

Anna Kamińska, Przemysław Degórski _ Reflections

16 – 19 listopada 2018
16.11.2018 /piątek/, godz. 17-19
17.11.2018 /sobota/, godz. 16-17; 20-21
18.11.2018 /niedziela/, godz. 16-17; 20-21
19.11.2018 /poniedziałek/, godz. 16-18

Reflections jest instalacją, w której odbiorca porusza się po sieci współzależności pomiędzy przestrzenią, zbiorem danych oraz dźwiękiem. Odbiorca staje się jednym z czynników kształtującym całe środowisko.
Dźwięk zaczyna funkcjonować niezależnie od swojego pierwotnego źródła. Staje się dotykalny, można go ścisnąć, przenieść, rozerwać – zupełnie tak, jak przedmiot. Ciało odbiera wrażenia niemożliwe do definicji jako jednoznacznie słyszalne lub dotykowe. Odwołując się do pamięci ciała instalacja zaciera granice pomiędzy tradycyjną sprawczością poszczególnych zmysłów oraz bada możliwości poszerzenia percepcji. Eksperymentując ze światłem, ludzkimi reakcjami oraz technologią wytwarza hybrydyczną sferę łączącą w sobie elementy cyfrowe i analogowe.
Instalacja korzysta z technologii mapującej ruch ciała i sonifikującej dane o jego dynamice. Zmiana pozycji przedramion, napięcie mięśni i wykonywane gesty kształtują dźwięk istniejący w pętli zwrotnej z ciałem i ruchem w przestrzeni.

Przestrzeń instalacji zaprojektowana została do indywidualnego doświadczenia.

Anna Kamińska – tancerka, choreografka. Absolwentka Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu Państwowej Wyższej Szkoły Tearanej im. L. Solskiego w Krakowie. Studentka kierunku Media Interaktywne i Widowiska na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Jako freelancer współpracowała z polskimi i zagranicznymi choreografami, tworzy także własne prace. Jej zainteresowania ogniskują wokół zagadnień percepcji oraz relacji pomiędzy ciałem, a dźwiękiem. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Przemysław Degórski – sound designer, dyrygent, kompozytor, absolwent kierunku Media Interaktywne i Widowiska na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu i student Dyrygentury Symfonicznej na Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu.  Jego zainteresowania artystyczno-badawcze skupiają się wokół odkrywania
bezpośrednich interakcji i zależności pomiędzy dźwiękiem a ruchem, analizowaniu relacji sonicznych w obrębie dźwiękowych środowisk. Prowadzi szeroką działalność artystyczną – pisze muzykę do spektakli teatralnych i tanecznych, pracuje z orkiestrami symfonicznymi i kameralnymi wykonując repertuar muzyki od XVIII wieku do najnowszej, tworzy interaktywne instalacje sound-artowe.

Zdjęcia