Wydarzenie

DÁNYI – MOLNÁR – VADAS _ SKIN ME

Choreografia i taniec: Viktória Dányi, Csaba Molnár, Zsófia Tamara Vadas
Muzyka: Ádám Czitrom, Áron Porteleki
Scenografia: Tóbiás Terebessy
Kostiumy: ARTISTA
Światła: Kata Dézsi
Produkcja: SÍN Arts Centre, Budapest
Wsparcie: Trafó House of Contemporary Arts, SÍN Cultural Centre, Open Latitudes, European Union Culture Programme, National Cultural Fund, Ministry of Human Resources, Workshop Foundation, New Performing Arts Association, Living Picture Company
Premiera: 11.04.2013 Festiwal TRAFÓ, Budapeszt
Czas trwania: 40 min

Viktória Dányi, Csaba Molnár i Zsófia Tamara Vadas to trójka młodych, współczesnych tancerzy prezentujących spektakl oparty na osobistych doświadczeniach. Dołączyła do nich na scenie dwójka muzyków eksperymentalnych, Áron Porteleki i Ádám Czitrom, aby stworzyć „SKIN ME”.

Cała piątka będzie opowiadać nam o swoich sprawach codziennych, związkach, miłościach, po czym będzie je nakreślać, odsłaniać, odzierać i rozdzielać, aby zbliżyć się do siebie nawzajem. W trakcie scen uplecionych z tańca i muzyki granej na żywo tancerze zbliżają się do momentów z naszego codziennego życia, które nabierają nowego znaczenia przy każdej transformacji. Zarówno taniec, jak i muzyka lawirują pomiędzy niczym niepowstrzymanymi fizycznymi i emocjonalnymi ekstremami, czasami rozpalającymi, innym razem tłumiącymi siebie nawzajem. W równie płynny sposób spektakl wykorzystuje różne style tańca, mieszając je ze sobą. Swawolne odzieranie ze skóry wynikające z miłości.

Jutro się zmienię, ale nie mogę tego zagwarantować
że stanę się tą osobą, którą chciałbyś, abym się stał
właściwie to ja jestem inny niż byłem wczoraj, tylko Ci to umknęło
nawet mnie nie zauważasz
rozumiem, wczoraj już zniknąłem
nie patrz na mnie w ten sposób
jesteś taki sam jak Twoja matka
a z Twojej matki nie ma żadnego pożytku
może to od niej powinienem zacząć
ale co
przeprowadzam się na wieś
tam jest lepsze powietrze

www.trafo.hu