Wydarzenie

Teatr Bretoncaffe _ SLAM.IN

choreografia: Anna Godowska współpraca choreograficzna: Anita Wach taniec: Anita Wach, Ewa Jaros działania wokalne, muzyka: Dominik Strycharski reżyseria, tekst: Sławomir Krawczyński kostiumy: Marta Rowińska reżyseria świateł: Sławomir Krawczyński produkcja: Teatr Bretoncaffe Premiera na Festiwalu Neuropolis w Berlinie, czerwiec 2005r.

Tytuł projektu pochodzi od modnego obecnie zjawiska artystycznego, łączącego w sobie elementy poezji, teatru, performance’u, czasami także muzyki. Slam jest obszarem słowa, swego rodzaju ostoją poezji, jej żywej odmiany, która poszukuje kontaktu z odbiorcami. Ważnym elementem przedstawienia jest związek słowa z ciałem. Swoista gra pomiędzy jednym i drugim.

Teatr Bretoncaffe (założony w 2001 roku) w swojej twórczości łączy taniec współczesny/ruch, aktorstwo, tekst, muzykę. Traktując w sposób otwarty samo pojęcie teatru, twórcy Bretoncaffe nie chcą ograniczać się li tylko do poszukiwania stylu. Teatr jest dla nich miejscem, gdzie artysta w sposób świadomy otwiera się na rzeczywistość. Źródłem inspiracji może być zarówno konkretny tekst literacki lub filozoficzna myśl, jak i obserwacja codziennych wydarzeń, czy też kontemplacja snów.