Wydarzenie

Lubelski Teatr Tańca _ Snooker – PREMIERA (work in progress)

Koncepcja: Hanna Strzemiecka Choreografia: Hanna Strzemiecka i Zespół Muzyka: Friderick Händel Efekty dźwiękowe: Andrzej Rusin Scenografia: Marek Wierzchowski wg koncepcji Hanny Strzemieckiej Tańczą: Beata Pałka, Anna Żak, Ryszard Kalinowski, Wojtek Kaproń Premiera: Lublin, 10 Listopada 2005 Czas: 25 min.

Z teorii inercji: Naturalne przeciwstawienie się przez masę wszelkim zmianom ruchu nazywamy oporem bezwładnościowym lub inercją.

Bezpośrednio inercji zobaczyć nie można, ale da się ją odczuć jako nacisk (ucisk), niekiedy bolesny.

Inercja jest istotnym czynnikiem sprzyjającym powielaniu wzorców działania.

Lubelski Teatr Tańca powstał w 2001. Założycielem, choreografem i dyrektorem artystycznym LTT jest Hanna Strzemiecka. Jednak zarówno choreograf, jak i tancerze rozpoczynali swoją działalność w Grupie Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej w 1993. Grupa ta wywodząca się z niezależnego ruchu studenckiego z biegiem czasu wypracowała własny, niepowtarzalny, a z czasem rozpoznawalny w Polsce i za granicą styl tańca i stała się jednym z wiodących zespołów tańca współczesnego w Polsce. Dzięki konsekwentnej realizacji artystycznych założeń Grupy w listopadzie 2001 powstał profesjonalny teatr tańca z siedzibą w Centrum Kultury w Lublinie.

Lubelski Teatr Tańca realizuje zarówno samodzielne jak i wspólne z GTWPL projekty artystyczne i edukacyjne, m.in. Międzynarodowe Lubelskie Spotkania Teatrów Tańca (rokrocznie od 1997), Festiwal „Chagall w Lublinie” (2003), Forum Tańca Współczesnego – Prezentacje Polskich Teatrów Tańca (od 2003). Teatr wielokrotnie gościł na międzynarodowych festiwalach i prezentacjach w Polsce – Bytom, Kraków, Kalisz, Warszawa, Poznań, Łódź, Sanok, Białystok, a także za granicą – USA, Szwajcaria, Francja, Węgry, Finlandia, Litwa, Rosja, Niemcy, Austria, Tunezja, Holandia, Białoruś.