Wydarzenie

Teatr Dada von Bzdülöw _ Sonata

Teatr Dada von Bzdülöw pracuje od 1993 roku w Pałacu Młodzieży w Gdańsku. Współpracuje z Centrum Edukacji Teatralnej w Gdańsku oraz Teatrem Miejskim w Gdyni. Dotychczas zespół zrealizował 15 premier- w bieżącym sezonie cztery ( Tędy proszę Państwa albo róbcie co chcecie, Sonata, Ojciec, Pawana na część miłości.)

Przedstawienie Nie było…miało premierę w 1996 roku na Bałtyckim Uniwersytecie Tańca. Teatr występował m.in. na Festiwalu UNIDRAM (Poczdam), Festiwalu BREAK’21 (Ljublijana), w ramach projektu EURALIEN (Sztokholm) i Międzynarodowym Festiwalu Tańca Współczesnego (Kowno).

Leszek Bzdyl z uporem sprzeciwia się wszelkim etykietom, broniąc idei aktorstwa totalnego, które wykorzystuje wszelkie dostępne techniki i środki, by wyrazić obecność człowieka na scenie.

„Polityka”

Opowiada się tu o człowieczej indywidualności, intymności gwałconej przez intruzów. I choć brak wyraźnych napięć między postaciami, choć dramaturgii w zasadzie tu nie ma, trudno oderwać wzrok od sceny „Sonata” to popis techniki ocierającej się o akrobację i przejmującej siły wyrazu tancerki.

„Gazeta Morska”

choreografia: Katarzyna Chmielewska
kostiumy: Agnieszka Jatkowska
muzyka: Astor Piazzola
występują: Katarzyna Chmielewska, Patrycja Kujawska, Leszek Bzdyl, Filip Szatarski